Trwa ładowanie...
d46c16o

USA: bibliotekarka zastrzelona przez policjanta podczas ćwiczeń

• 73-letnia bibliotekarka zastrzelona podczas policyjnych ćwiczeń na Florydzie • Trening miał nauczyć uczestników, w jakich sytuacjach mogą użyć broni palnej • Mary Knowlton była jedną z trzydziestu osób biorących udział w ćwiczeniach
Share
USA: bibliotekarka zastrzelona przez policjanta podczas ćwiczeń
Źródło: AFP, Fot: Mandel Ngan
d46c16o

73-letnia bibliotekarka została zastrzelona podczas policyjnych ćwiczeń na Florydzie, które miały nauczyć uczestników, w jakich sytuacjach mogą użyć broni palnej - podała w środę policja.

Ćwiczenia odbywały się we wtorek w Citizen Police Academy w Punta Gorda, a pani Mary Knowlton była jedną z trzydziestu osób biorących w nich udział.

W trakcie ćwiczeń została losowo wybrana, by odgrywać ofiarę. W pewnym momencie jeden z policjantów wziął ją na celownik i dwukrotnie pociągnął za spust. Dopiero wtedy okazało się, że jego broń była załadowana ostrymi nabojami. Zmarła we wtorek wieczorem po przewiezieniu do szpitala.

- Jestem absolutnie zbulwersowany - oświadczył szef miejscowej policji Tom Lewis na konferencji prasowej, podkreślając, że doszło do "koszmarnego wypadku".

Policjant, który zabił bibliotekarkę, został odesłany na przymusowy urlop na czas śledztwa.

d46c16o

Podziel się opinią

Share
d46c16o
d46c16o
Więcej tematów