Trwa ładowanie...

USA. Biały Dom: pracujemy, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności

USA. Biały Dom zapowiada, że trwają prace nad tym, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności. Powodem mają być "lekkomyślne i wrogie działania".
Share
USA. Biały Dom zapowiada działania wobec Rosji. Na zdjęciu Władimir Putin
USA. Biały Dom zapowiada działania wobec Rosji. Na zdjęciu Władimir PutinŹródło: East News
d2etqe4

O sprawie poinformowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. - Nawet gdy współpracujemy z Rosją, aby dbać o nasze interesy, to pracujemy też nad tym, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej lekkomyślne i wrogie działania - oświadczyła na konferencji prasowej.

Wśród nich wymieniła m.in. cyberatak na amerykańskie instytucje oraz otrucie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Jak poinformowała Psaki, Biden zwróci się do amerykańskiego środowiska wywiadowczego o "pełną ocenę" następujących wydarzeń: ubiegłorocznego cyberataku na amerykańskie instytucje, "rosyjskiej ingerencji w kampanię wyborczą w 2020 roku", "użycia broni chemicznej wobec przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego" i "rzekomych opłat za ataki na amerykańskich żołnierzy w Afganistanie".

d2etqe4

Inauguracja Joe Bidena. Dziwny wpis Joachima Brudzińskiego. Aleksander Kwaśniewski komentuje

USA o układzie z Rosją. Będzie dalsza redukcja zbrojeń?

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Stany Zjednoczone zamierzają doprowadzić do pięcioletniego przedłużenia układu rozbrojeniowego nowy START. Zaznaczyła, że w ocenie Bidena ten układ z Rosją jest "w interesie narodowym USA".

Układ Nowy START - o dalszej redukcji i ograniczeniu ofensywnych zbrojeń strategicznych - został podpisany w kwietniu 2010 roku. Zakłada znaczną redukcję pocisków i głowic nuklearnych po obu stronach. Pozwala też na 18 inspekcji obiektów wojskowych rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2etqe4

Podziel się opinią

Share
d2etqe4
d2etqe4
Więcej tematów