Trwa ładowanie...
dervr4f
dervr4f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
konflikt

USA apelują do Rosji, by wywarła presję na Osetię Płd.

Stany Zjednoczone wezwały Rosję do
wywarcia nacisku na władze separatystycznej Osetii Południowej,
aby wstrzymały walki z siłami gruzińskimi, które rozgorzały na
nowo w czwartek wieczorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dervr4f

Apelujemy do Moskwy, by wywarła presję na faktycznych rządzących Osetią Południową, w celu zakończenia strzałów - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Gonzalo Gallegos.

Dodał: Jesteśmy bardzo zaniepokojeni. Apelujemy do stron, by położyły natychmiast kres przemocy i rozpoczęły bezpośrednie negocjacje. Gonzales zapewnił, że USA są w ścisłym kontakcie z przedstawicielami władz rosyjskich i gruzińskich.

Starcia między siłami południowoosetyjskimi i gruzińskimi, narastające od kilku dni, gwałtownie zaostrzyły się w czwartek późnym wieczorem. Według ostatnich informacji trwa ostrzał stolicy regionu - Cchinwali.

dervr4f

Strona gruzińska powiadomiła, że podjęto decyzję o operacji "przywrócenia konstytucyjnego porządku" w regionie, który od początku lat 90., kiedy zbrojnie oderwał się od Gruzji, pozostaje poza kontrolą Tbilisi.

Separatystyczne dążenia Osetii Południowej i drugiego samozwańczej republiki na terenie Guzji - Abchazji, mają nieoficjalne wsparcie Rosji.

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów