Trwa ładowanie...
d2ymo7t

Urodziny królowej Elżbiety II. Pięciu gwardzistów nie wytrzymało

Pięciu brytyjskich gwardzistów zemdlało podczas corocznych oficjalnych uroczystości organizowanych z okazji urodzin królowej Elżbiety II. Incydenty miały miejsce w Londynie podczas ceremonii Trooping the Colour.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urodziny królowej Elżbiety II. Pięciu gwardzistów nie wytrzymało
(Twitter)
d2ymo7t

Rzędy żołnierzy stojące równo, niczym ustawione przy linijce, uroczysta orkiestra, szpalery koni i uśmiechy angielskiej rodziny królewskiej. Dla tłumu widzów, którzy zebrali się na miejscu i przed telewizorami to wspaniałe widowisko, dla samych gwardzistów to gehenna. W pełnym umundurowaniu wykonują pokazowe manewry na głównym placu w St. James's Park. Jest 25 stopni Celsjusza. W pewnym momencie z szeregu wyłamuje się jeden z żołnierzy. Mężczyzna traci przytomność i upada twarzą na ziemię. Wszystko uwieczniły kamery.

Po chwili do potrzebującego podchodzi dwóch gwardzistów z noszami. Żołnierz zostaje wyniesiony, a uroczystości trwają dalej. Problem nie został jednak zażegnany. Niedługo później omdlenie dopada czterech kolejnych gwardzistów. To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do tego typu sytuacji. Podobne incydenty miały miejsce w latach 2011, 2013 i 2016.

d2ymo7t

- Potwierdzamy, że w trakcie uroczystości kilku żołnierzy straciło przytomność. Mamy dziś upalny dzień. Wszyscy gwardziści opuścili paradę, a nad ich stanem zdrowia czuwa personel medyczny - powiedział o incydentach rzecznik prasowy Armii.

Królowa Elżbieta urodziła się tak naprawdę 21 kwietnia 1926 roku, jednak za sprawą aury, która panuje na Wyspach oficjalna państwowa ceremonia przesunięta jest na czerwiec. Tylko wtedy da się zorganizować z rozmachem uroczystości na otwartej przestrzeni.

d2ymo7t

Podziel się opinią

Share

d2ymo7t

d2ymo7t
Więcej tematów