Trwa ładowanie...
18-02-2004 13:10

Uroczyste rozpoczęcie pracy nowego zarządu TVP


W siedzibie TVP przy ul. Woronicza
w Warszawie odbyło się posiedzenie kolegium spółki. To
chwila szczególna, bo zmienił się zarząd Telewizji Polskiej -
powiedział otwierając spotkanie przewodniczący Rady Nadzorczej
TVP Antoni Dragan.

Uroczyste rozpoczęcie pracy nowego zarządu TVPŹródło: PAP
d3ukwc1
d3ukwc1

Dragan przypomniał, że we wtorek, po 142 dniach od ogłoszenia konkursu na nowy zarząd TVP, został on wreszcie wyłoniony. "Zakończyła się działalność i misja zarządu dwuosobowego: Roberta Kwiatkowskiego i Tadeusza Skoczka" - powiedział Dragan. Następnie przedstawił skład nowego zarządu: Jana Dworaka jako prezesa oraz nowych członków zarządu: Piotra Gawła, Marka Hołyńskiego, Ryszarda Pacławskiego i Stanisława Wójcika.

Przewodniczący RN TVP powiedział, że rada "decydowała we własnym sumieniu", wybierając do zarządu osoby z niezbędnym doświadczeniem i kwalifikacjami, które są w stanie poprowadzić TVP w trudnych, konkurencyjnych czasach.

Występując na kolegium, były już prezes TVP Robert Kwiatkowski podziękował zespołowi, z którym przez prawie 6 lat pracował; a zwłaszcza szefom anten - Sławomirowi Zielińskiemu i Ninie Terentiew. "To anteny stanowią o sile i pozycji telewizji publicznej" - podkreślił Kwiatkowski.

Dodał, że oferta telewizji publicznej była i jest bogata, różnorodna i w większości własnej produkcji. Według przedstawionych przez niego danych, poziom oglądalności telewizji publicznej, gdy zaczynał w niej pracę (tj. w 1998 r.), kształtował się na poziomie 55%. Obecnie jest to 54,5% - dodał. Według niego, zysk TVP netto w 1998 r. wynosił 150 mln zł, obecnie - 83 mln zł.

d3ukwc1

Były prezes podkreślił, że wśród 20 programów telewizyjnych uznawanych za topowe jest aż 19 audycji wyemitowanych przez TVP.

Kwiatkowski życzył nowemu zarządowi sukcesów, ale podkreślił, że przed nim wiele "wyzwań i zakrętów", zapewnił też, że zostawia firmę w dobrej kondycji.

Nowy prezes TVP Jan Dworak powiedział, że mimo głosów krytyki telewizja publiczna w Polsce, w porównaniu z innymi krajami, przeszła próbę czasu. "TVP jest instytucją, mającą w sobie duży instynkt samozachowawczy, który każe jej zmieniać się i zachowywać dobre miejsce w życiu społecznym" - podkreślił.

Dodał, że dostrzega jednak na jej drodze rozmaite zakręty i meandry, ale zapewnił, że widzi w telewizji publicznej więcej dobrego niż złego. Dziękując za 6 lat pracy Robertowi Kwiatkowskiemu i Tadeuszowi Skoczkowi, podkreślił, że nowy zarząd będzie chciał zachować wysoką pozycję TVP na rynku i kontynuować to, co było w niej dobre; poprawić zaś to, co może być lepsze.

d3ukwc1

Na koniec swojego wystąpienia Dworak poprosił "rozmaite siły zewnętrzne, także polityczne", o kredyt zaufania. "Będzie on dla nas wsparciem, bo jesteśmy zdecydowani prowadzić dalej tę firmę w dobrym kierunku" - zapewnił.

W posiedzeniu kolegium uczestniczyli członkowie Rady Nadzorczej TVP, dyrektorzy i szefowie anten, a także szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek.

W trakcie kolegium przed siedzibą TVP grupa młodzieży ze Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści RP zorganizowała happening - "Titanic dla Kwiatkowskiego".

d3ukwc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ukwc1
Więcej tematów