Trwa ładowanie...

Upamiętnią ofiary rzezi wołyńskiej w centrum Warszawy? Macierewicz ma pomysł

- Na Grobie Nieznanego Żołnierza powinna zawisnąć tablica przywołująca miejscowości Wołynia, w których miały miejsce najgorsze zbrodnie na Polakach, ale też te, w których opór był najlepiej zorganizowany - ogłosił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: PAP, Fot: Artur Reszko
dh6vz44

We wtorek w Warszawie odbędą się uroczystości 74. rocznicy rzezi wołyńskiej i ustanowionego przez Sejm Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

- Rzeź wołyńska, która zaczęła się od "krwawej niedzieli" spotkała się z oporem. Polacy nie pozwolili wydać się bezwolnie na rzeź. Powstały punkty oporu, ufortyfikowane miejscowości, które skutecznie broniły się przed ludobójstwem. Pamięć o tych ludziach trzeba przywołać - powiedział w "Jedynce" Polskiego Radia Antoni Macierewicz.

dh6vz44

Zobacz też: Tego o Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

Szef MON chciałby, żeby "miejscowości, w których popełniono najgorsze zbrodnie, ale też te, gdzie opór był najlepiej zorganizowany, zostały upamiętnione na tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza". - To jest miejsce, gdzie oddajemy cześć polskim bohaterom - dodał Macierewicz. Minister nie potrafił jednak powiedzieć, kiedy taka tablica zostałaby odsłonięta. - Chciałbym, żeby to się stało jak najszybciej - podkreślił.

Przeczytaj też: Duda odmówił patronatu podczas obchodów dnia ofiar rzezi wołyńskiej

Źródło: Polskie Radio

dh6vz44

Podziel się opinią

Share
dh6vz44
dh6vz44
Więcej tematów