Trwa ładowanie...
drbtc1l

"Uniemożliwienie b. wiceprezesom PiS udziału w kongresie - ogromnym błędem"

Jerzy Polaczek (PiS), który nie chciał skomentować decyzji Pawła Zalewskiego i Kazimierza M.Ujazdowskiego o wystąpieniu z PiS, podkreślił, że "ogromnym błędem" było uniemożliwienie im wzięcia udziału w kongresie PiS.
Share
drbtc1l

Polaczek, minister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, obecnie śląski poseł PiS na początku listopada Polaczek razem z innym posłem PiS Piotrem Krzywickim zrezygnował z zasiadania w komitecie politycznym PiS. Miała to być forma solidarności z Ludwikiem Dornem, Kazimierzem Ujazdowskim i Pawłem Zalewskim.

Trójka polityków wystosowała list do J. Kaczyńskiego, w którym postulowali zmiany sposobu zarządzania ugrupowaniem; potem zrezygnowali z bycia wiceprezesami partii. W połowie listopada prezes zawiesił ich w prawach członków PiS.

Polaczek podkreślił, że nie chce komentować decyzji Zalewskiego i Ujazdowskiego o odejściu z PiS ponieważ nie zna szczegółów ich rozmowy z prezesem PiS. W rozmowie uczestniczył też trzeci b. wiceprezes partii Ludwik Dorn.

Spotkanie zapowiedział prezes partii po sobotnim kongresie PiS, w którym nie wzięli udziału Zalewski, Dorn i Ujazdowski zawieszeni w prawach członków PiS. Jeszcze przed kongresem m.in. Polaczek i Krzywicki apelowali do szefa partii o umożliwienie trzem b. wiceprezesom PiS wzięcia udziału w zjeździe.

drbtc1l

Podziel się opinią

Share
drbtc1l
drbtc1l
Więcej tematów