Trwa ładowanie...
dvczdyp

UNICEF: odprawa emerytalna bez odszkodowania


Polski Komitet UNICEF ma zapłacić swemu byłemu sekretarzowi generalnemu Lucjanowi Wolniewiczowi 74 tys. zł plus odsetki tytułem odprawy emerytalnej. Nie należy mu się zaś 140 tys. zł odprawy za wypowiedzenie umowy.

Share
dvczdyp

Tak orzekł w środę Sąd Pracy w Warszawie, który rozpatrywał pozew Wolniewicza przeciwko PK UNICEF, który - decyzją centrali tej organizacji w Genewie - od grudnia zeszłego roku musiał sformować się od nowa, z powodu nieumiejętnego zarządzania pieniędzmi.

Rozwiązaniu ulega cała struktura Polskiego Komitetu UNICEF, tym samym nikt w Polsce nie może na razie używać logo UNICEF, aż do momentu podpisania nowej umowy z Biurem Europejskim. Genewa poprosiła Elżbietę Borowiecką (prezesa dotychczasowej Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu UNICEF) o stworzenie nowej Rady.

Co najmniej 75% dochodów narodowych komitetów, np. ze sprzedaży kartek, powinno trafiać m.in. na rzecz dzieci głodujących. Przedstawiciele UNICEF uznali, że w ciągu ostatnich lat działania Polski Komitet UNICEF nie spełniał tych oczekiwań, pomimo że w Polsce sprzedano 1 mln 600 tys. kartek. (reb)

dvczdyp

Podziel się opinią

Share
dvczdyp
dvczdyp
Więcej tematów