Trwa ładowanie...
d4ev6xi

Zjednoczona Prawica. Umowa koalicyjna zostanie podpisana do końca tygodnia? Jest decyzja

Jak informują media, podpisanie umowy koalicyjnej między PiS, Porozumieniem i Solidarną Polską nastąpi do końca tygodnia. Jarosław Kaczyński będzie nadzorował trzy ministerstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński pokieruje trzema komitetami
Jarosław Kaczyński pokieruje trzema komitetami (East News, Fot: JACEK DOMINSKI)
d4ev6xi

O sprawie informuje PAP. "Podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi do końca tygodnia. Zaakceptowaliśmy wcześniej wynegocjowane w ramach Zjednoczonej Prawicy ustalenia" - poinformował w czwartek PAP polityk ze ścisłego kierownictwa PiS.

Polityk podkreślił jednocześnie, iż potwierdzono m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Administracji.

"Zaakceptowane porozumienie obejmuje też jednego ministra dla Solidarnej Polski i dla Porozumienia" - dodało źródło agencji.

d4ev6xi

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Umowa koalicyjna. Janusz Kowalski: do jej podpisania dojdzie jeszcze w tym tygodniu

Z kolei Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski w czwartek na antenie radia ZET, zapytany o umowę koalicyjną powiedział, że wszystkim zależy, aby ta kwestia została jak najszybciej rozstrzygnięta. Polityk dodał, iż jest przekonany o tym, że do jej podpisania dojdzie jeszcze w tym tygodniu.

d4ev6xi

Kowalski zapytany o ewentualne wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu odparł, że będzie to ogromne wzmocnienie. - Nie znam ani jednej osoby w Zjednoczonej Prawicy i ani jednego wyborcy ZP, który nie chciałby wejścia prezesa Kaczyńskiego do rządu. To jest ogromne wzmocnienie dla polskiego rządu - powiedział, dodając, że doskonała informacja dla Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ev6xi

Podziel się opinią

Share
d4ev6xi
d4ev6xi
Więcej tematów