Trwa ładowanie...
d35n996

Ukraińska młodzież spędzi wakacje w Wielkopolsce

Nastolatki z Polski i Ukrainy wezmą udział we wspólnym obozie młodzieżowym. Wyjazd sfinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczestniczka akcji "Bilet - Radosne wakacje"
Uczestniczka akcji "Bilet - Radosne wakacje" (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d35n996

Pomysł, aby zorganizować w Wielkopolsce wypoczynek dla młodzieży z Ukrainy, zaproponował Witold Hurkowski, konsul honorowy naszego wschodniego sąsiada przy okazji tragicznych wydarzeń na Majdanie. Już wtedy Samorząd Województwa Wielkopolskiego udzielał pomocy medycznej osobom, które ucierpiały w starciach w Kijowie.

Obóz dla młodzieży ma upływać pod hasłem "Poznaj sąsiada". Weźmie w nim udział młodzież w wieku od 16 do 18 lat z ukraińskiego obwodu charkowskiego oraz z Wielkopolski. Celem projektu jest integracja młodych ludzi z Polski i Ukrainy, wzajemne budowanie wiedzy na temat kraju sąsiada, a także promowanie idei Unii Europejskiej.

Obóz dobędzie się w dniach od 7 do 18 sierpnia. Organizuje go Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Polska - Ukraina". W programie zaplanowano spływ kajakowy na szlaku wodnym Piława - Gwda, warsztaty z kształtowania postaw obywatelskich, zwiedzanie Wielkopolski, zajęcia kulturoznawcze oraz warsztaty poświęcone m.in. kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz efektywnemu rozwiązywaniu konfliktów.

Na zakończenie obozu planowane jest spotkanie uczestników z Markiem Woźniakiem, marszałkiem Województwa Wielkopolskiego.

d35n996

Podziel się opinią

Share

d35n996

d35n996
Więcej tematów