Trwa ładowanie...
d12695s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraińcy: zatrzymaliśmy 41 Rosjan podejrzanych o terroryzm

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko poinformował, że na Ukrainie zatrzymano 41 obywateli Federacji Rosyjskiej, podejrzanych o związki z działalnością terrorystyczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ochotnicy ukraińskiego batalionu "Azow"
Ochotnicy ukraińskiego batalionu "Azow" (PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko)
d12695s

Odpowiadając na pytanie, ilu obywateli Rosji aresztowały ukraińskie służby specjalne w związku z podejrzeniami o udział w terroryzmie Naływajczenko powiedział: Aresztowano 41 osób, z nich 12 otrzymało już wyroki sądowe. - Dziesięć osób jest poszukiwanych - dodał.

Ukraiński parlament wezwał niedawno społeczność międzynarodową do nasilenia sankcji wobec Rosji i zaapelował o uznanie dwóch separatystycznych republik ludowych - Donieckiej i Ługańskiej - za organizacje terrorystyczne.

Apel ten wystosowano 14 stycznia, dzień po ataku separatystów na cywilny autobus pod Wołnowachą w obwodzie donieckim. W wyniku ostrzelania pojazdu z wyrzutni rakietowych Grad śmierć poniosło 13 osób.

d12695s

Zobacz również: Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy

d12695s

Podziel się opinią

Share

d12695s

d12695s
Więcej tematów