Trwa ładowanie...

Ukraińcy zablokowali przejścia na granicy z Polską. Protest przeciwko nowym przepisom

Od początku stycznia na Ukrainie obowiązują nowe przepisy celne. Wściekli na nowe prawo Ukraińcy zablokowali w środę trzy ważne przejścia graniczne z Polską.

Share
Ukraińcy zablokowali przejścia na granicy z Polską. Protest przeciwko nowym przepisomŹródło: Forum, fot: Henryk Przondziono/Foto Gość
dq9lbmx

Zgodnie z nowymi przepisami bez opłaty celnej można wwieźć na teren Ukrainy towary o wartości do 500 euro i o wadze do 50 kilogramów, pod warunkiem, że przewożąca je osoba znajdowała się za granicą ponad dobę i przekracza granicę nie częściej niż raz w ciągu 72 godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Emigracja wciąż rośnie. Ponad 2,5 mln Polaków za granicą

Blokady na drogach

Utrudnienia z przekroczeniem granicy mają ci, którzy chcą przedostać się na przejściach: Szeginie-Medyka, Rawa Ruska-Hrebenne oraz Jagodzin-Dorohusk.
Na drogach do tych przejść ustawiono blokady, ich uczestnicy chodzą tam po pasach dla pieszych przepuszczając co jakiś czas po kilka pojazdów.

Nowe przepisy uderzają w mieszkańców

Na zmianach w przepisach celnych przede wszystkim cierpią mieszkańcy ukraińskich miejscowości przygranicznych. Wiadomo, że utrzymują się przede wszystkim z przewozu tańszych towarów z terenów Polski na Ukrainę.

dq9lbmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9lbmx
dq9lbmx
Więcej tematów