Trwa ładowanie...
d3sem6s

Ukraina: zmuszony do dymisji gubernator Bołotskych zapewnia, że nadal pracuje

Gubernator obwodu łuhańskiego na wschodzie Ukrainy Mychajło Bołotskych zapewnił w niedzielę, że dymisja, którą złożył po zajęciu przez prorosyjskich demonstrantów siedziby lokalnych władz nie jest prawdziwa, ponieważ pisał ją pod przymusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie flagi powiewają na Krymie
Rosyjskie flagi powiewają na Krymie (PAP/EPA, Fot: Zurab Kurtsikidze)
d3sem6s

Poinformowała o tym internetowa gazeta "Ukrainska Prawda".

Bołotskych powiedział, że napisał dymisję, ponieważ grożono mu użyciem przemocy wobec kobiet i dzieci, które znajdowały się w budynku administracji obwodowej. Podkreślił, że pisana pod przymusem dymisja nie ma mocy prawnej.

- Nadal pełnię spoczywające na mnie obowiązki szefa administracji obwodu - oświadczył. Dodał, że za swój obowiązek uważa poszukiwanie kompromisu i prowadzenie dialogu "w celu zachowania integralności naszej Ukrainy".

d3sem6s

Prorosyjscy aktywiści w Łuhańsku przejęli w niedzielę budynek administracji obwodowej. Wdarli się do gabinetu gubernatora, zmusili go do złożenia dymisji, a potem odczytali ją zgromadzonym. Wydarzenia te poprzedziła bójka między aktywistami prorosyjskimi i demonstrantami z łuhańskiego Euromajdanu, którzy manifestowali pod pomnikiem ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki.

Bołotskych został mianowany gubernatorem obwodu łuhańskiego 2 marca przez p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.

d3sem6s

Podziel się opinią

Share
d3sem6s
d3sem6s
Więcej tematów