ycipk-2hkn43

Ukraina: Wynaleziono sztuczną słoninę

Studenci Uniwersytetu Rolniczego w Sumach wynaleźli sztuczną słoninę. Zamiennik mięsa ma składać się przede wszystkim z oleju roślinnego i żelatyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
słonina
słonina (Wikimedia Commons CC0)
ycipk-2hkn43

Według studentów ich słonina w maku praktycznie nie różni się od prawdziwej, było to wielokrotnie analizowane. Jednak jest o tyle lepsza od tej ze świni, że nie zawiera szkodliwych substancji i mogą ją jeść nawet... wegetarianie.

- Nasza słonina jest zdrową alternatywa zwykłego smalcu. Ponadto sztuczną słoninę możemy zrobić o dowolnym smaku: słoną, z pieprzem i innymi przyprawami, kwaśną, słodką, o różnej zawartości tłuszczu - mówił Dmitrij Bidiuk w rozmowie z gazetą "Siegodnia". Jest on docentem kadry żywienia.

Ekipa studentów nie ma zamiaru poprzestać na własnej słoninie. Zabierają się za prace nad biofilmem, który ma zastąpić celofan. Swoje zastosowanie ma znaleźć jako torba do pakowania i folia spożywcza.

ycipk-2hkn43

Słonina wydobywana jest w postaci płatów lub kawałków z grzbietu, tylnej części tułowia lub boków świni. Może być surowa, mielona, solona, wędzona, paprykowana i konserwowa. Zawiera 99 miligramów cholesterolu na 100 gram.

Polub WP Wiadomości
ycipk-2hkn43
ycipk-2hkn43