Trwa ładowanie...
d433vqb
ukraina

Ukraina. W walkach giną trzej żołnierze

Trzech żołnierzy sił rządowych Ukrainy zginęło w wyniku walk z prorosyjskimi separatystami, do których doszło w niedzielę w Awdijiwce - poinformował przedstawiciel kijowskiego sztabu Ołeksandr Motuzianyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina. W walkach giną trzej żołnierze
(AFP, Fot: SERGEI SUPINSKY)
d433vqb

Jak twierdzi ukraińska policja, bojownicy ostrzelali dzielnicę mieszkalną Awdijiwki. W wyniku ataku ranni zostali dwaj cywile.

Prorosyjscy separatyści najpierw ostrzelali ukraińskie pozycje z artylerii, a potem podjęli próbę wyparcia przeciwnika. Przedstawiciel kijowskiego sztabu poinformował, że siły rządowe odparły atak, a strona przeciwna "poniosła znaczne straty".

Ołeksandr Motuzianyk poinformował również o trudnej sytuacji na linii rozdziału na tzw. odcinku mariupolskim, czyli na obszarach na północ od Mariupola nad Morzem Azowskim w kierunku Doniecka.

d433vqb

- Przeciwnik stosuje tam ciężkie uzbrojenie całymi bateriami. Po raz pierwszy od wielu tygodni nasze pozycje między Nowotroickim i Dokuczajiwskiem zostały ostrzelane z moździerzy. Kilkadziesiąt pocisków moździerzowych wystrzelono ze strony Doniecka w kierunku miejscowości Krasnohoriwka, jednak główne działania toczą się na terenach nadmorskich - powiedział.

Rzecznik ukraińskiego sztabu poinformował, że na wschód i północy wschód od Mariupola separatyści używają artylerii, moździerzy i wozów bojowych. W ciągu ostatniej doby doszło tam do 38 ostrzałów pozycji ukraińskich, z czego 14 dokonano z zastosowaniem artylerii.

Straty w ludziach, o których raportuje w niedzielę ukraińska armia, są największe od grudnia, gdy w walkach o tzw. łuk switłodarski w pobliżu strategicznie ważnego miasta Debalcewe w obwodzie donieckim zginęło pięciu żołnierzy. Ogółem w wyniku trwającego na Ukrainie konfliktu od kwietnia 2014 roku śmierć poniosło ponad 9,7 tys. ludzi.

d433vqb

Podziel się opinią

Share

d433vqb

d433vqb
Więcej tematów