Trwa ładowanie...

Ukraina. Tragiczny pożar w domu opieki. Aresztowano dwie osoby

- Nikt z nas nie chciał, żeby do tego doszło - zapewniała dyrektor domu opieki w Charkowie. Podczas pożaru w ośrodku zginęło 15 osób w wieku 71-91 lat. Najemca podnajmował dom swojej żonie. Placówka najprawdopodobniej działała nielegalnie.
Share
Ukraina. W pożarze domu opieki w Charkowie zginęło 15 osób
Ukraina. W pożarze domu opieki w Charkowie zginęło 15 osóbŹródło: East News
djnpmwj

Najemca domu opieki w Charkowie oraz jego żona - dyrektor ośrodka - zostali aresztowani na 60 dni bez możliwości wyjścia za kaucją. Obrona mężczyzny podkreślała, że podnajmował budynek partnerce i to ona odpowiadała za funkcjonowanie ośrodka - podał portal Ukraińska Prawda.

Prokuratura zaznaczyła, że najemca nie zadbał o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. W budynku nie znaleziono ani jednej gaśnicy. Dyrektor ośrodka podczas rozprawy płakała, prosząc o wybaczenie bliskich ofiar. - Nikt z nas nie chciał, żeby do tego doszło - podkreślała.

Wcześniej w związku ze sprawą zatrzymano właściciela budynku i administratora domu opieki. Według władz ośrodek działał nielegalnie; nie przedstawiono również dokumentów świadczących o zgodzie na użytkowanie budynku, w którym się mieścił.

djnpmwj

Piotr Wawrzyk zostanie RPO? Gowin: jeżeli przepadnie, rozważymy Rokitę

Ukraina. Pożar w Charkowie. Zginęli seniorzy

Pożar w domu opieki w Charkowie wybuchł w czwartek po południu. W ogniu zginęło 15 osób w wieku 71-91 lat. Ośrodek przyjmował osoby mające trudności z poruszaniem się i cierpiące na choroby psychiczne.

Wśród możliwych przyczyn pożaru jest nieostrożne obchodzenie się z ogniem i urządzeniami elektrycznymi, spięcie w sieci elektrycznej lub podpalenie. Prezydent kraju Wołodymyr Zełenski ogłosił sobotę dniem żałoby narodowej.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djnpmwj

Podziel się opinią

Share
djnpmwj
djnpmwj
Więcej tematów