Trwa ładowanie...
d2iecdm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina oficjalnie uzna Rosję za agresora

Liderzy frakcji w parlamencie Ukrainy uzgodnili z prezydentem Petrem Poroszenką, że we wtorek zostanie podjęta w Radzie Najwyższej decyzja o uznaniu Rosji za państwo agresora - pisze agencja Interfax-Ukraina, powołując się na frakcję Samopomoc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina oficjalnie uzna Rosję za agresora
(PAP/EPA, Fot: Mykola Lazarenko)
d2iecdm

- Właśnie omówiliśmy tę sprawę. I jutro parlament podejmie decyzję - powiedział dziennikarzom lider frakcji partii Samopomoc Ołeh Bereziuk po naradzie z prezydentem Poroszenką.

- Prócz tego parlament zwróci się do państw sojuszniczych o zaoferowanie Ukrainie pomocy w postaci sprzętu obronnego, by nasza armia była bardziej efektywna w walce z agresorem - oświadczył przedstawiciel frakcji Samopomoc.

Odpowiadając na pytanie agencji Interfax-Ukraina, czy osiągnięto już ostateczne porozumienie z koalicją w sprawie głosowania za uznaniem Rosji za państwo agresora, lider frakcji Samopomoc powiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie we wtorek parlament, a liderzy frakcji, którzy opowiadają się za taką decyzją, mają omawiać jeszcze tę kwestię na posiedzeniu z członkami swych frakcji.

d2iecdm

Bereziuk poinformował, że we wtorek przedstawiciele frakcji koalicji mają wydać wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Koalicja, która nosi nazwę "Europejska Ukraina" i liczy 302 deputowanych, co daje jej większość konstytucyjną, powstała po październikowych wyborach parlamentarnych i składa się z prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki, Frontu Ludowego premiera Arsenija Jaceniuka, Samopomocy mera Lwowa Andrija Sadowego, Radykalnej Partii Ołeha Laszki i Batkiwszczyny (Ojczyzny) b. premier Julii Tymoszenko.

d2iecdm

Podziel się opinią

Share

d2iecdm

d2iecdm
Więcej tematów