Trwa ładowanie...

Ukraina chce wywozić śmieci do Polski

Śmieci ze Lwowa mogą trafić do Polski. Miasto zmaga się z niedostatkiem miejsca na wysypiskach. Władze Lwowa narzekają też, że nie mogą wywozić odpadów na wysypiska w innych ukraińskich miastach. Mer Lwowa Andrij Sadowy wskazał na możliwość wysyłania śmieci za granicę, najlepiej do Polski.

Ukraina chce wywozić śmieci do PolskiŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
de5mk9r
de5mk9r

Jak dodał odpady mogą być sprasowane, zapakowane w folię i w takim stanie wysyłane poza Ukrainę. Andrij Sadowy wskazał Polskę jako kierunek wywozu. Jak podkreślił, żadne z polskich miast partnerskich Lwowa nie odmówiło przyjmowania śmieci w celu ich dalszej przeróbki. Wśród miast partnerskich znajdują się między innymi Przemyśl, Rzeszów, Kraków, Łódź i Warszawa.

Lwów ma problem ze składowaniem odpadów. Mer miasta poinformował, że ciężarówki z lwowskimi odpadkami zatrzymywane są w innych obwodach Ukrainy i zawracane. Sytuację władze określają, jako krytyczną.

Wielkie i przepełnione wysypisko śmieci w podlwowskich Grzybowicach zostało zamknięte po zeszłorocznym pożarze. Według ekspertyz lwowskie składowisko śmieci stanowi ekologiczne zagrożenie dla 700-tysięcznego miasta.

de5mk9r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de5mk9r
Więcej tematów