ycipk-438keo

Ukraina chce wywozić śmieci do Polski

Śmieci ze Lwowa mogą trafić do Polski. Miasto zmaga się z niedostatkiem miejsca na wysypiskach. Władze Lwowa narzekają też, że nie mogą wywozić odpadów na wysypiska w innych ukraińskich miastach. Mer Lwowa Andrij Sadowy wskazał na możliwość wysyłania śmieci za granicę, najlepiej do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina chce wywozić śmieci do Polski
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
ycipk-438keo

Jak dodał odpady mogą być sprasowane, zapakowane w folię i w takim stanie wysyłane poza Ukrainę. Andrij Sadowy wskazał Polskę jako kierunek wywozu. Jak podkreślił, żadne z polskich miast partnerskich Lwowa nie odmówiło przyjmowania śmieci w celu ich dalszej przeróbki. Wśród miast partnerskich znajdują się między innymi Przemyśl, Rzeszów, Kraków, Łódź i Warszawa.

Lwów ma problem ze składowaniem odpadów. Mer miasta poinformował, że ciężarówki z lwowskimi odpadkami zatrzymywane są w innych obwodach Ukrainy i zawracane. Sytuację władze określają, jako krytyczną.

Wielkie i przepełnione wysypisko śmieci w podlwowskich Grzybowicach zostało zamknięte po zeszłorocznym pożarze. Według ekspertyz lwowskie składowisko śmieci stanowi ekologiczne zagrożenie dla 700-tysięcznego miasta.

ycipk-438keo
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-438keo

ycipk-438keo
ycipk-438keo