Trwa ładowanie...
23-01-2015 12:00

Ukradli wejściówki do metra. Teraz to odpracują

5 października 2014 roku dwóch młodych mężczyzn ukradło podajnik wejściówek znajdujący się stacji metra Świętokrzyska, razem z jego zawartością. Zostali zatrzymani i wyrokiem sądu muszą teraz przepracować 40 godzin w czynie społecznym.

Ukradli wejściówki do metra. Teraz to odpracująŹródło: WawaLove.pl
d42sa9s
d42sa9s

Podajniki z wejściówkami na stację stoją w metrze od września 2014 roku. Wejściówki są przeznaczone dla osób, które korzystają z biletów kupionych przez telefon komórkowy lub w automacie biletowym w autobusie MZA oraz te, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, w przypadku gdy nie zostały one wgrane na Warszawską Kartę Miejską.

Niestety nawet zwykłe podajniki stały się łupem wandali. Tym razem szkody oszacowano na 150 złotych. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał wyrok i skazał złodziei na 40 godzin prac społecznych.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego proszą wszystkie osoby, które są świadkami aktów wandalizmu w środkach komunikacji miejskiej oraz na przystankach lub stacjach metra, o powiadomienie policji lub Straży Miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 112. Na każdej stacji metra, na końcu peronu znajduje się także żółty telefon, za pomocą którego można skontaktować się z dyżurnym stacji lub policją.

d42sa9s

Świadkowie aktów wandalizmu w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach mogą również korzystać z SMS-a interwencyjnego. Wystarczy wysłać wiadomość o treści POMOC pod numer telefonu 723 986 112. Naklejki ze szczegółową instrukcją korzystania z SMS-a interwencyjnego są umieszczone we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej oraz na wybranych przystankach.

Pomalowali metro sprayami i umieścili film w sieci - zobaczcie WIDEO!

d42sa9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42sa9s
Więcej tematów