Trwa ładowanie...

Ukradła staruszce 20 tys. zł. Poszukuje jej policja - zobacz jak wygląda

Konińska policja opublikowała zdjęcie kobiety, która jest podejrzana o kradzież 20 tys. zł. Oszustka działała metodą "na wnuczka".

Share
Ukradła staruszce 20 tys. zł. Poszukuje jej policja - zobacz jak wygląda
Źródło: KMP w Koninie
d2zesh8

Mimo apeli o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkania nieznajomych, nadal w całej Polsce starsze osoby padają ofiarami gangów oszustów działających tzw. metodą na wnuczka. Do kolejnej tego typu kradzieży doszło 9 lipca w Koninie. 70-letnia kobieta odebrała telefon od rzekomej córki, która poprosiła o pomoc finansową. Dalszy scenariusz wydarzeń był taki jak zawsze - córka nie mogła osobiście odebrać pieniędzy i dlatego poprosiła o to koleżankę, którą okazała się oszustka. 70-letnia mieszkanka Konina przekazała jej 20 tys. zł.

- Policjantom z Wydziału Kryminalnego udało się zdobyć zdjęcie kobiety, która najprawdopodobniej odebrała pieniądze od staruszki - informuje Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Ktokolwiek rozpoznaje kobietę lub może w jakikolwiek sposób pomóc w ustaleniu jej personaliów, proszony jest o kontakt telefoniczny z policjantami prowadzącymi sprawę pod nr tel. (63) 247-25-58, z Wydziałem Kryminalnym pod nr (63) 247-25-00. Można też zadzwonić pod całodobowy numer 997.

d2zesh8

Podziel się opinią

Share
d2zesh8
d2zesh8
Więcej tematów