Trwa ładowanie...

Ukradł powstańcowi wszystkie oszczędności

Powstaniec warszawski Janusz Badura ps. Jastrząb w wyniku kradzieży stracił 25 tysięcy złotych. 92-latek zamierzał przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze m.in. na operację zaćmy. By pomóc powstańcowi zorganizowana została internetowa zbiórka.

Share
Ukradł powstańcowi wszystkie oszczędności
Ukradł powstańcowi wszystkie oszczędnościŹródło: PAP
d1mme9o

O sprawie kradzieży poinformował Polsat News. - Te pieniądze, miałem około 25 tysięcy, były przeznaczone na czynsz - 1,5 tysiąca - bo ja wynajmuję to mieszkanie i właścicielce co miesiąc płacę. Czekałem również na operację zdjęcia zaćmy z oczu. I na protezy trzy tysiące miało być - wyjaśnił w rozmowie ze stacją Janusz Badura ps. Jastrząb.

Powstaniec chciał pomóc i został okradziony

92-letni powstaniec warszawski został okradziony po tym, jak zdecydował się pomóc mężczyźnie, który przekonywał, że zabrakło mu pieniędzy na benzynę. Początkowo Badura dał mężczyźnie 20 złotych, ale kiedy tamten stwierdził, że to za mało, postanowił udać się do domu po więcej pieniędzy. W ślad za nim poszedł złodziej, który wtargnął do mieszkania uderzył powstańca i zabrał mu wszystkie oszczędności.

d1mme9o

- Od 1943 roku, od okupacji, byłem harcerzem i składałem przyrzeczenie harcerskie, w którym ślubowałem pomagać bliźniemu swemu. Całe życie starałem się pomagać. Szkoda, że często to przeciwko mnie się obraca. Doszedłem do wniosku, że nie opłaca się być za dobrym - skomentował sprawę 92-letni kombatant.

Po tym jak informacja o kradzieży trafiła do mediów, internauci zorganizowali zbiórkę pieniędzy by wspomóc pokrzywdzonego powstańca. "Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i do prokuratury, ale z uwagi na umówione terminy zabiegów Pan Janusz nie może czekać do momentu rozwiązania sprawy. Prosimy o pomoc bohaterowi Powstania Warszawskiego Pomóżmy odzyskać Panu Januszowi wiarę w dobro" - czytamy w opisie.

Wesprzeć pana Janusza można klikając tutaj.

Zobacz też: Marian Banaś kontra PiS. Zaskakująca rola opozycji

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mme9o

Podziel się opinią

Share
d1mme9o
d1mme9o
Więcej tematów