Trwa ładowanie...
d1hqedo

Ukradł kwiaty z cmentarza, bo chciał je wręczyć mamie z okazji urodzin

8 lat więzienia grozi 36-letniemu mężczyźnie, który ukradł donicę z kwiatami z jednego z grobów na cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim. Twierdził, że kwiaty miały być prezentem urodzinowym dla jego matki.
Share
Ukradł kwiaty z cmentarza, bo chciał je wręczyć mamie z okazji urodzin
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1hqedo

Kradzieże kwiatów na cmentarzach zdarzają się głównie w okolicach dnia Wszystkich Świętych, ale policjanci od czasu do czasu patrolują nekropolie także w inne dni. W minioną sobotę właśnie taki patrol odbywali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego na miejscowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W pewnym momencie zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Rozglądał się po wszystkich nagrobkach, aż w końcu z jednego z nich zabrał doniczkę z kwiatami, którą schował do torby. Kiedy zaczął się oddalać, został zatrzymany przez policjantów.

- 36-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego początkowo tłumaczył, że to grób znajomego, ale ostatecznie przyznał się do kradzieży - opowiada Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji. - Skradzione kwiaty miały być prezentem urodzinowym dla matki - dodaje.

Chociaż wartość skradzionej doniczki z kwiatami nie była wysoka, mężczyzna dopuścił się ograbienia miejsca spoczynku zmarłego, a za taki czyn grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

d1hqedo

Podziel się opinią

Share
d1hqedo
d1hqedo
Więcej tematów