Trwa ładowanie...

Udowodniła córce, że może wszystko. Krytykowana za wygląd mama ukończyła triathlon

- Założę się, że nie ma na świecie mamy, która nie chciałaby, by jej ciało było nieco bardziej... wystrzałowe - mówi pewna amerykańska, trzydziestosześcioletnia mama, na której, właśnie z uwagi na jej wygląd, niedawno nie pozostawiono suchej nitki. Shauna Newbold pewnie nie zna Anny Lewandowskiej, ale i tak nieźle poradziła sobie z postawionym przez siebie zadaniem - udowodnienia swojej córce, że opinia innych nie ma znaczenia i można osiągnąć wszystko, co się chce.

Share
Udowodniła córce, że może wszystko. Krytykowana za wygląd mama ukończyła triathlon
Źródło: Facebook.com, Fot: Shauna Newbold
d2pok3p

Jeszcze dwa lata temu Shauna, matka dwójki dzieci, ważyła 397 funtów (około 180 kilogramów). W wywiadzie dla "Bubble" przyznaje, że wielokrotnie spotykała się z krytyką z uwagi na swoją nadwagę. W rezultacie zaczęły pojawiać się stany lękowe, a szczupła sylwetka zaczęła jawić się jej na horyzoncie jak marzenie, którego nigdy nie będzie w stanie zrealizować. Tak było do czasu, kiedy jej 11-letnia córeczka sama zaczęła mieć problemy z pewnością siebie. Widząc, że dziewczynka ma kompleksy, mama postanowiła udowodnić jej, że tylko od niej samej zależy, jak będzie wyglądać.

Shauna zaczęła od biegania na krótkich dystansach, po jakimś czasie była w stanie przebiec półmaraton. Straciła na wadze i poczuła, że udowodniła sobie i córce coś ważnego. Mimo to Shauna jakoś nie może przestać biegać - z zaskoczeniem stwierdziła, że pokochała sport i wciąż zapisuje się na kolejne zawody.

- Ukończyłam triathlon - opowiada Shauna w rozmowie z Bubble.com. - Dzięki temu zyskałam pewność siebie potrzebną, żeby - będąc samotną matką - kupić nowy dom. A potem przebiec półmaraton. A to dało mi wystarczającą pewność, żeby umawiać się z mądrzejszymi facetami i mówić "nie", kiedy coś mi nie odpowiada. Robienie trudnych rzeczy pomaga mi pamiętać o tym, ile jestem warta - dodaje.

Kobieta odnalazła w sobie pokłady energii, o których nie miała pojęcia. Teraz marzy jej się ukończenie pełnego maratonu, zanim skończy 40 lat.

Kasia Kowalska: "Zrobiłam półmaraton, maraton, w planach mam triathlon"

Preferujesz aktywny tryb życia i szukasz promocji na odzież i akcesoria sportowe? Zajrzyj na stronę Nike kody rabatowe.

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów