Trwa ładowanie...

Udawała chorą na raka, wyłudziła ok. 20 tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu wągrowieckiego udawała chorą na raka i od lat korzystała ze wsparcia fundacji. Przez ten czas wyłudziła ok. 20 tysięcy złotych na rzekome leczenie i dojazdy na badania.

Share
Udawała chorą na raka, wyłudziła ok. 20 tysięcy złotych
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dao0hjw

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak, doniesienie o oszustwie złożyła fundacja Drużyna Szpiku.

29-latka posługiwała się sfałszowaną dokumentacją medyczną, zmyślonym życiorysem i fałszywym nazwiskiem. Jak podkreślił Borowiak, kobieta która udawała, że jest osobą chorą na glejaka sprawiała wrażenie wiarygodnej. Charakteryzowała także swój wygląd i zakładała peruki.

W opublikowanym na stronie fundacji oświadczeniu podkreślono, że "szpitale, w których rzekomo 'leczyła się podopieczna' zaprzeczyły, aby osoba ta była kiedykolwiek ich pacjentką".

Tak w Krakowie jedzą dzieci chore na raka

Kobieta oszukiwała tym sposobem od 2009 roku, jej ofiarą padały inne fundacje oraz osoby prywatne. 29-latka została już zatrzymana przez policję i usłyszała zarzuty. Za oszustwa grozi jej kara do 5 lat pozbawiania wolności.

dao0hjw

Podziel się opinią

Share
dao0hjw
dao0hjw
Więcej tematów