Trwa ładowanie...
d112x73
IAR

Udaremniono zamach na klub nocny w Lyonie. Policja aresztowała sześć osób

• Francuska policja aresztowała sześć osób • Pięciu mężczyzn i kobieta usiłowali dostać się do Syrii • Zamierzali tam dołączyć do oddziałów Państwa Islamskiego • Przed wyjazdem chcieli przeprowadzić atak na klub nocny w Lyonie
Share
Udaremniono zamach na klub nocny w Lyonie. Policja aresztowała sześć osób
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ian Langsdon
d112x73

Grupa miała już wykupione bilety na podróż autokarem do Bułgarii. Stamtąd chciała się przedostać do Turcji i dalej do Syrii. Część z nich usiłowała kupić we Francji broń, aby przed wyjazdem przeprowadzić atak na jeden z nocnych klubów w Lyonie.

Zatrzymani są znani francuskiemu kontrwywiadowi dokładnie śledzącemu aktywność radykalnych grup islamskich. Żadnej z aresztowanych osób nie można jednak było do tej pory postawić zarzutów o przynależność do dżihadystów.

Teraz policja prowadzi intensywne dochodzenie w tej sprawie, przeprowadzając rewizje w mieszkaniach zajmowanych przez zatrzymanych. Jest to zgodne z prawem na mocy stanu wyjątkowego wprowadzonego po zamachach z 13 listopada. Wśród najemników z zagranicy najwięcej jest Tunezyjczyków, osób z Arabii Saudyjskiej i z Rosji, a spośród państw Unii Europejskiej - z Francji.

d112x73

Podziel się opinią

Share
d112x73
d112x73
Więcej tematów