Trwa ładowanie...
d35j4g2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Udaremniono próbę przemytu surowca mięsnego z krajów UE

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) poinformowała o udaremnieniu próby przemytu przez port Ust-Ługa nad Zatoką Fińską 600 ton surowca mięsnego z krajów Unii Europejskiej. Rossielchoznadzor podał, że część przemycanego surowca pochodziła z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udaremniono próbę przemytu surowca mięsnego z krajów UE
(PAP/ITAR-TASS, Fot: Dmitry Rogulin)
d35j4g2

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przekazała, że surowiec mięsny próbowano wwieźć do Federacji Rosyjskiej jako gumę do żucia, marmoladę, koncentrat soków, mrożone grzyby i inne towary.

Rossielchoznadzor poinformował, że produkty te były ukryte w 26 kontenerach wyekspediowanych przez porty w Antwerpii (Belgia), Hamburgu (Niemcy) i Rotterdamie (Holandia); zdaniem ekspertów, zostały wyprodukowane w Niemczech, Belgii, Holandii i Polsce.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego podała, że jej wiceszef Jewgienij Niepokłonow powiadomił o tym zdarzeniu dyrektora departamentu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. zdrowia i ochrony konsumentów (DG SANCO) Bernarda van Goethema; zaprosił go też na piątek do Ust-Ługi, 110 km na południowy zachód od Petersburga, do udziału w czynnościach związanych z przeszukaniem kontenerów.

d35j4g2

Na początku sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu z UE mięsa, ryb, mleka, nabiału, warzyw i owoców. Posunięcie to stanowiło odwet za sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy.

Unijne sankcje gospodarcze mają formę ograniczenia dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakazu eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakazu eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

d35j4g2

Podziel się opinią

Share

d35j4g2

d35j4g2
Więcej tematów