Trwa ładowanie...
d2pafju
07-09-2005 01:25

Uczniowie na gazie

Z nowym rokiem szkolnym zaczął się sezon na
zakrapiane imprezy. Specjaliści biją na alarm: picie alkoholu
wśród uczniów staje się normą. Szkoły obwiniają sprzedawców,
policja rodziców - pisze "Gazeta Olsztyńska".

d2pafju
d2pafju

Co trzeci uczeń gimnazjum i co czwarty uczeń podstawówki pije alkohol. Co piąty gimnazjalista zdążył spróbować narkotyków. Taki obraz olsztyńskich szkół wyłania się z najnowszych badań Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. "Problem nietrzeźwych nieletnich rośnie w ogromnym tempie" - podsumowuje Błażej Gawroński, dyrektor MZPiTU.

Dyrektorzy szkół doskonale zdają sobie sprawę z problemu, jak i z tego, że niewiele mogą zrobić. Nasi uczniowie alkoholu nie piją w szkole, ale dobrze wiem, że po lekcjach różnie bywa. Cóż, nie ma szkoły wolnej od alkoholu - przyznaje na łamach dziennika Krzysztof Iwulski, dyrektor olsztyńskiego Zespołu Sszkół Ekonomiczno-Handlowych. A narkotyki? Kilka przypadków było, ale picie jest gorszym problemem.

Maria Sawicka, dyrektor gimnazjum nr 2 w Olsztynie powiedziała "Gazecie Olsztyńskiej": O narkotykach nic nie wiem, ale zdarzają się alkoholowe incydenty. Na przykład, na ostatnich rekolekcjach wielkopostnych, uczniowie wychodzili z katedry i w sklepie obok kupowali piwo. Zapytałam sprzedawczynię, dlaczego sprzedaje alkohol nieletnim, a ona odburknęła, że to nie moja sprawa. Przy takim podejściu sprzedawców trudno się dziwić, że młodzież częściej pije.

d2pafju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pafju
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj