Trwa ładowanie...
d128gi5

Tysiące "zaginionych" nastolatków w Wielkiej Brytanii. Alarm ekspertów

Ponad 50 tysięcy osób z Wielkiej Brytanii w wieku od 16 do 18 lat, które nie są objęte edukacją i jednocześnie nie pracują, "zaginęło" i nie ma ich w oficjalnych statystykach - wynika z badania przeprowadzonego przez niezależnych inspektorów oświatowych. Eksperci alarmują, że w samym Londynie dotyczy to 15 tysięcy nastolatków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tysiące "zaginionych" nastolatków w Wielkiej Brytanii. Alarm ekspertów
(freeimages.com)
d128gi5

Richard Brooks, były pracownik rządowego Ofsted mówi, że problem NEET-sów, (z ang.: not in employment, education or training) czyli młodych, którzy nie pracują, nie uczą się ani w żaden sposób się nie doszkalają, jest dużo większy niż do tej pory sądzono. Podkreśla, że lokalne władze robią zbyt mało, aby objąć pomocą tę grupę młodzieży.

- Mam wrażenie, że samorządy masowo zaniżają rzeczywiste liczby. Tymczasem te dane są katastrofalne - mówi Brooks, jeden z autorów niezależnego raportu.

Dodaje, że według jego badań do generacji NEET należy nawet co trzeci Brytyjczyk w wieku od 16 do 18 lat. Tymczasem według oficjalnych statystyk tylko co ósmy. Zdaniem eksperta konieczne jest zwiększenie wydatków rządowych na program doradztwa zawodowego dla uczniów, którzy kończą edukację przed osiągnięciem pełnoletności.

d128gi5

Źródło: independent.co.uk

Zobacz również: Rośnie bezrobocie wśród niepełnosprawnych

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów