Trwa ładowanie...

Tymon Tymański zatrzymany - jest niewinny!

"Tymon Tymański został wczoraj zatrzymany w Gdańsku za rzekome dokonanie napaści na przechodniów. Z naszych informacji wynika, że został najpierw zaczepiony przez 4 mężczyzn, a następnie wywiązała się między nimi bójka. Policja zatrzymała go, a napastników spisała i puściła wolno. To jest jakaś pomyłka" - taka informacja pojawiła się na blogu Tymona Tymańskiego. Tymon jednak ma się dobrze, a jego "zatrzymanie" to akcja Amnesty International.

Tymon Tymański zatrzymany - jest niewinny!Źródło: AKPA
d22lw98
d22lw98

"Mamy świadomość, iż poprzez swoje teksty czy niektóre wypowiedziane zdania mógł komuś zaleźć za skórę, ale przecież żyjemy w kraju gdzie każdy ma prawo do wolności słowa! Jeśli tylko dowiemy się czegoś więcej, będziemy Was od razu informować! Szykujemy akcję protestacyjną. Szukamy świadków, którzy w środę 3 sierpnia ok. godz 19 byli w okolicach ulicy Jaśkowej i Batorego w Gdańsku. Prosimy, rozpowszechniajcie tę wiadomość żeby pomóc Tymonowi, na pewno jest niewinny. Pomóżcie zrobić hałas!" - piszą autorzy manifestu.

Akcja funkcjonuje też na Facebooku.

W ten sposób Tymon Tymański za pośrednictwem blooga i Amnesty International włączył się w akcję wsparcia dla białoruskich opozycjonistów. Wszystko ma się wyjaśnić już jutro.

Tymon Tymański to znany trójmiejski muzyk znany m.in. z zespołów: Miłość, Kury, Tymański & The Transistors czy Tymański Yass Ensemble.

d22lw98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22lw98
Więcej tematów