Trwa ładowanie...
tygrysy

Tygrysy z Polski są już w Hiszpanii. Czują się dobrze

Tygrysy, które pod koniec października utknęły na polsko-białoruskiej granicy, dotarły do azylu w Hiszpanii. Pięć zwierząt dochodziło do siebie w zoo w Poznaniu. W Polsce zostały jeszcze dwa tygrysy.

Share
Tygrysy z Polski są już w Hiszpanii. Czują się dobrze
Źródło: East News, fot: Photo by JOSE JORDAN / STR
d1qe8y1

Tygrysy Softi, Samson, Tophy, Merida i Aqua są już w Hiszpanii. Konwój ze zwierzętami dojechał w poniedziałek do Villenu koło Alicante w Hiszpanii. Tygrysy pokonały ponad 2600 kilometrów w niespełna dwa dni.

Tygrysy kilka tygodni wcześniej jechały w zupełnie innym kierunku. Z miejscowości Latina pod Rzymem, przez Austrię, Słowację i Polskę, miały trafić na Białoruś, a później aż do Dagestanu w południowej Rosji. Utknęły na polsko-białoruskiej granicy w Koroszczynie.

Tygrysy z Polski są już w Hiszpanii. Czują się dobrze

Białoruscy celnicy nie chcieli wziąć odpowiedzialności za stan zwierząt. Były one transportowane w ciężarówce przystosowanej do przewozu koni. Nie miały miejsca i odpowiedniego pokarmu. Jedno z wycieńczonych podróżą zwierząt padło czekając na ratunek w Koroszczynie.

d1qe8y1

Dziewięć pozostałych tygrysów trafiło do zoo w Poznaniu oraz prywatnego ogrodu w Człuchowie. Pięć będących w najlepszym stanie, przewieziono do azylu w Hiszpanii. Obrońcy praw zwierząt uznali, że tam będzie im najlepiej.

Zarzuty w sprawie pierwszego transportu zwierząt usłyszał jego organizator Rinat V., a kilka tygodni później również graniczny lekarz weterynarii w Koroszczynie. Jarosław Nestorowicz (wyraził zgodę na podanie pełnego nazwiska) nie przyznaje się do winy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qe8y1

Podziel się opinią

Share
d1qe8y1
d1qe8y1
Więcej tematów