Trwa ładowanie...
d12h7gv

TVP3 Lublin. Tomasz Zalewa stracił pracę

Dziennikarz TVP3 Lublin Tomasz Zalewa stracił pracę. TVP wydała oświadczenie, w którym poinformowała o rozwiązaniu umowy w trybie natychmiastowym. W sieci pojawiają się krytyczne komentarze pod adresem dziennikarza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reporter TVP przyłapany na zaśmiecaniu Lublina
Reporter TVP przyłapany na zaśmiecaniu Lublina (fot. Facebook, @MiastoLublin)
d12h7gv

Tomasz Zalewa, dziennikarz TVP3 Lublin miał przygotować materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Gdy przybył na miejsce, okazało się jednak, że nie ma tematu na materiał.

TVP3 Lublin. Tomasz Zalewa stracił pracę

Na nagraniu, które na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikowały władze Lublina, widać, jak dziennikarz wyjmuje z pobliskiego kosza śmieci, które rozsypuje w jego pobliżu. Operator, z którym przybył na miejsce, nagrywał powstałe śmieciowisko.

d12h7gv

Sprawa nabrała rozgłosu, a zachowanie dziennikarza zostało potępione także przez Telewizję Publiczną, która poinformowała o zwolnieniu Zalewy. "Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie" - poinformował na Facebooku redaktor naczelny stacji Ryszard Montusiewicz.

Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione

TVP3 Lublin. Tomasz Zalewa pod falą krytki

W sieci pojawiły się komentarze polityków i dziennikarzy, którzy jednakowo krytykują zachowanie dziennikarza TVP3 Lublin. "Teraz można o TVP info mówić śmiało telewizja śmieciowa. Wielu to wiedziało, ale teraz pokazali dowody" - ocenia Sławomir Neumann z KO.

d12h7gv

Podobnego zdania jest Michał Kabaciński, były poseł Twojego Ruchu. "Lubelski dziennikarz TVP postanowił podrasować swój materiał o śmieciach w mieście i wyrzucał sam z kosza jego zawartość. Życie pokazało, że wystarczyło pokazać siebie w materiale" - pisze na Twitterze.

TVP3 Lublin. "Zastanawiam się, jak z tą Czają było"

"Po tych scenach ze śmieciami z Lublina, zastanawiam się jak z tą Czajką było" - dodaje posłanka Katarzyna Lubnauer.

d12h7gv

"Jeżeli TVP mówiąc o brudzie, wpierw rozrzuca śmieci, to czyż mamy gwarancje, że mówiąc LGBT, nie wywiesza flag na pomnikach, a jak podaje przykłady na hejt wobec polityków PiS, to samemu tego hejtu nie tworzy?" - pyta mecenas Roman Giertych.

Zachowanie dziennikarza skomentowała też Joanna Mucha. "Wyrzuca śmieci z kosza, filmuje i w ten sposób robi materiał o zaśmieconym placu. Media publiczne" - pisze posłanka KO.

Do sprawy odniosła się również posłanka Lewicy Monika Pawłowska. "Rozumiemy prezes TVP3 Lublin nie miał z tym materiałem nic wspólnego tak jak Jacek Kurski z przekazem TVP Info i TVP?" - pyta

TVP3 Lublin. Tomasz Zalewa skrytykowany też przez dziennikarzy

"TVP i politycy PiS trąbią, że repolonizacja teraz już, bo dziennikarz grzebał w śmietniku i rozrzucał śmieci, żeby zrobić mater... A nie czekaj..." - dodaje Estera Flieger z serwisu ngo.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12h7gv

Podziel się opinią

Share
d12h7gv
d12h7gv