Trwa ładowanie...
d3ounwj

TVP przeprasza za materiał. Przegrało proces

W mediach społecznościowych TVP Info pojawiły się przeprosiny skierowane do Gminy Miasta Gdańska. Telewizja publiczna przegrała proces związany z materiałem wyemitowanym w programie "Minęła dwudziesta". Sąd uznał, że był ksenofobiczny i rasistowski.
Share
TVP musi przepraszać za materiał wyemitowany w "Minęła dwudziesta"
TVP musi przepraszać za materiał wyemitowany w "Minęła dwudziesta"Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3ounwj

Na profilu TVP Info na Twitterze pojawiły się przeprosiny dotyczące materiału opisującego powołanie Rady Imigrantów w Gdańsku. To efekt przegranego procesu. Pozew został złożony w grudniu 2016 r. przez administrację ówczesnego prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Materiałowi wyemitowanemu w programie "Minęła dwudziesta" zarzucono "przedstawienie miasta jako podmiotu, który zaprasza imigrantów do Polski w celu wywołania zamieszek, burd i zakłócenia porządku publicznego" - stwierdziły władze Gdańska.

W uzasadnieniu wyroku sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie stwierdziła, że materiał był nierzetelny, rasistowski i ksenofobiczny. TVP zostało również zobowiązane do wpłacenia 50 tys. zł na rzecz Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

d3ounwj

Krzysztof Śmiszek na celowniku TVP Info. "Wracają do tego, co najgorsze"

TVP przegrało proces. Pełna treść przeprosin

Przeprosiny, które zamieszczono w mediach społecznościowych, po pewnym czasie zniknęły.

d3ounwj

Poniżej zamieszczamy ich pełną treść:

"Telewizja Polska S.A. przeprasza Gminę Miasta Gdańska za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, wiarygodności publicznej i zaufania społecznego w materiale wideo o zabarwieniu ksenofobicznym i rasistowskim, komentującym powołanie w Gdańsku Rady Imigrantów, wyemitowanym jako materiał wprowadzający do telewizyjnego magazynu 'Minęła dwudziesta' w TVP Info z dnia 31 października 2016 roku oraz udostępnionym w tym dniu na fanpage’u TVP Info na Facebooku i Twitterze i na stronie internetowej www.tvp.info".

  Twitter.com
Źródło: Twitter.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ounwj

Podziel się opinią

Share
d3ounwj
d3ounwj
Więcej tematów