Trwa ładowanie...

TVP promuje prywatną telewizję zaprzyjaźnionych z PiS-em braci Karnowskich. W internecie zawrzało

TVP Info wyemitowało wywiad z premier Beatą Szydło. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rozmowa pochodziła z nowej, prywatnej telewizji internetowej wPolsce.pl braci Karnowskich. W sieci zawrzało, a komentatorzy zastanawiają się, ile trzeba by było zapłacić za promocję w atrakcyjnym czasie antenowym TVP.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

TVP promuje prywatną telewizję zaprzyjaźnionych z PiS-em braci Karnowskich. W internecie zawrzałoŹródło: WP.PL
d9ya7qf
d9ya7qf

wPolsce.pl, czyli internetowa telewizja portalu wPolityce.pl ruszyła w poniedziałek 19 czerwca. Format prowadzą zaprzyjaźnieni z PiS-em oraz prezesem Jackiem Kurskim prawicowi dziennikarze Michał i Jacek Karnowscy. W całej sytuacji nie byłoby nic wyjątkowego. Ostatnio powstaje wiele internetowych stacji. Bracia Karnowscy i ich prywatna telewizja nie startowali jednak z tego samego pułapu co inni, mogli liczyć na wyjątkowe traktowanie.

Utrzymywana z budżetu państwa stacja TVP Info, wyemitowała reklamę prywatnej telewizji portalu wPolityce.pl. Nie był to krótki spot. Okazuje się, że Telewizja Polska zdecydowała się na puszczenie sygnału wPolsce.pl. Widzowie mogli zarówno oglądać, jak i słuchać premier Beaty Szydło, która była pierwszym gościem braci Karnowskich. Jak zauważyli internauci, TVP zrobiło wydanie specjalne ze startu prywatnej telewizji internetowej.

Pojawiły się też pytania. Na jakich zasadach doszło do tej współpracy i czy Karnowscy zapłacili za wyemitowanie fragmentu programu z ich telewizji. Zauważono też, że to dość kuriozalna sytuacja, ponieważ TVP promuje konkurencję.

Twitter
Źródło: Twitter

Internauci zaczęli też żartować, że to właśnie na takie cele potrzebny jest obowiązkowy abonament telewizyjny. "Środowiskom które popierają Kurskiego nigdy się nie odmawia." - zauważył jeden z Twitterowiczów.

Twitter
Źródło: Twitter

wPolsce.pl to nowa internetowa telewizja portalu wPolityce.pl, należąca do grupy medialnej Fratria. Format jest nadawany w tzw. live streamingu na stronie www.wpolsce.pl oraz na stronie głównej portalu wPolityce.pl. Materiały ze studia dostępne będą też w mediach społecznościowych. Za nową telewizję odpowiedzialni są prawicowi dziennikarze Jacek i Michał Karnowscy. O swoim projekcie piszą:

d9ya7qf

"wPolsce.pl to przede wszystkim aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe. Rozmowy polityczne a także przegląd prasy i portali poprowadzą m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Dorota Łosiewicz, Marek Pyza, Marcin Wikło, Konrad Kołodziejski czy Marcin Fijołek. Z kolei dziennikarze Gazety Bankowej oraz portalu wGospdarce.pl będą przygotowywać codzienne rozmowy na temat bieżących wydarzeń gospodarczych i najgorętszych trendów w ekonomii" - czytamy na portalu wPolityce.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Jakubik komentuje zamieszanie wokół festiwalu w Opolu

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj