Trwa ładowanie...
dsd78sn

TVP ma nowy problem z "Puczem". KRRiT dostała już ponad 20 skarg na tę produkcję

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już ponad 20 skarg na film dokumentalny "Pucz" - informuje portal wirtualnemedia.pl. To już kolejna produkcja TVP 1, na którą skarżą się widzowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba Telewizji Polskiej na ul. Woronicza w Warszawie
Siedziba Telewizji Polskiej na ul. Woronicza w Warszawie (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dsd78sn

Co nie podobało się widzom w "Puczu"? - Oceniano go jako tendencyjny, a poprzez zbyt szybkie cięcia i sztuczki montażowe mogący budzić niepokój u widza. Podkreślano brak obiektywizmu i pełnego kontekstu sytuacji jako cech charakterystycznych dla typowego filmu propagandowego - powiedziała portalowi wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

"Pucz" to kolejna produkcja TVP, na którą są skargi do KRRiT. Pierwszą z nich była noworoczna "szopka w muzeum: autorstwa dyrektora TVP 2 Marcina Wolskiego. Program wzbudził wśród części oglądających wiele kontrowersji. Widzowie żalili się na poziom uwłaczający telewizji, na "wulgarne, rasistowskie, dyskryminacyjne, ksenofobiczne i nawołujące do nienawiści treści".

Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny "Pucz" w reżyserii Ewy Świecińskiej w niedzielę. Materiał był poświęcony kryzysowi sejmowemu, który rozpoczął się 16 grudnia. W dokumencie pokazywano przede wszystkim zdjęcia z protestu opozycji i manifestacji przed Sejmem zilustrowane dramatyczną muzyką.

Co więcej, wiele z materiałów użytych w filmie, wykorzystano bez zgody ich autorów. Autorka filmu nawet ich nie podpisała. Niektórzy autorzy, jak informowała gazeta.pl, już rozważają podanie TVP do sądu.

dsd78sn

Podziel się opinią

Share

dsd78sn

dsd78sn
Więcej tematów