Trwa ładowanie...
ycipk-2mr3dy
ycipk-2mr3dy
IAR

Tusk: SLD chciał pretekstu

Wicemarszałek Sejmu i lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że Sojusz Lewicy Demokratycznej liczył, iż Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosuje przeciwko ustawie o winietach, by mieć pretekst do zerwania koalicji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2mr3dy

Zdaniem Donalda Tuska, gościa Sygnałów Dnia, świadczy o tym fakt że liderzy SLD wyglądali na zadowolonych z odrzucenia ustawy winietowej. Tusk podkreślił, że premier Leszek Miller i prezydent Aleksander Kwaśniewski, którzy według niego wspólnie postanowili o zerwaniu koalicji z PSL, powinni wyjaśnić rzeczywiste powody tej decyzji.

"Tłumaczenia, że premier nie mógł dłużej wytrzymać niesubordynacji swojego koalicjanta już chyba opinii publicznej nie wystarczają" - powiedział Tusk. Lider Platformy zasugerował, że zerwanie koalicji mogło być próbą odwrócenia uwagi od największych problemów, takich jak spadek popularności rządu i kontrowersje wokół afery Rywina i prac sejmowej komisji śledczej.

Tusk zapowiedział, że PO może poprzeć propozycje ministra finansów Grzegorza Kołodki, pod warunkiem, że będą one zawierać poważne obniżenie podatków. Lider Platformy zaznaczył, że na razie poznaliśmy żadnych szczegółów, a jedynie ogólną koncepcję ministra Kołodki.

ycipk-2mr3dy

"Jeśli pojawi się odważna propozycja obniżenia podatków i wydatków państwa to Platforma Obywatelska poważnie rozpatrzy możliwość poparcia projektu rządowego, nawet jeśli dziś nie mamy wiary, że ministra Kołodkę stać na taką odwagę" - powiedział. (reb)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mr3dy

ycipk-2mr3dy
ycipk-2mr3dy