Trwa ładowanie...
d2lz95u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turcja: władze odblokowały dostęp do portalu YouTube

Turecki nadzór telekomunikacyjny BTK poinformował o zniesieniu blokady dostępu do internetowego portalu nagrań wideo YouTube. Zlikwidowanie wprowadzonej dwa miesiące temu przez rząd Turcji blokady nakazał w zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja: władze odblokowały dostęp do portalu YouTube
(AFP, Fot: Ozan Kose)
d2lz95u

Jak poinformował przedstawiciel kancelarii premiera Recepa Tayyipa Erdogana, YouTube będzie dostępny jeszcze we wtorek. Dostęp tureckich internautów do YouTube i Twittera został zablokowany przed wyborami komunalnymi pod koniec marca.

Trybunał Konstytucyjny uznał 29 maja blokadę YouTube za naruszenie wolności słowa i ograniczenie praw człowieka. Blokadę Twittera zniesiono już na początku kwietnia również na mocy orzeczenia Trybunału.

Wcześniej w obu tych mediach społecznościowych pojawiły się nagrania rozmów telefonicznych mających demaskować praktyki korupcyjne w najbliższym otoczeniu Erdogana. W serwisie YouTube rozpowszechniane było też pirackie nagranie z poufnego spotkania przedstawicieli władz Turcji mówiących o scenariuszu interwencji wojskowej w Syrii, gdzie od 2011 roku trwa wojna domowa.

d2lz95u

Podziel się opinią

Share

d2lz95u

d2lz95u
Więcej tematów