Trwa ładowanie...
d204oiq

Turcja ostrzelała pozycje IS w Syrii w odpowiedzi na wcześniejszy atak

• Turecka artyleria ostrzelała pozycje dżihadystów wzdłuż syryjskiej granicy
• To odpowiedź na wcześniejszy atak rakietowy na miasto Kilis w Turcji
• Syryjskie media: ofensywa na strategiczną wioskę i wzgórze na południe od Aleppo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja ostrzelała pozycje IS w Syrii w odpowiedzi na wcześniejszy atak
(PAP/EPA, Fot: TOLGA BOZOGLU)
d204oiq

Turecka artyleria ostrzelała pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) wzdłuż syryjskiej granicy w odpowiedzi na wcześniejszy atak rakietowy na miasto Kilis w Turcji. Wg państwowej agencji Anatolia w ostrzale Kilis rannych zostało osiem osób.

Tureckie miasto było celem ataku również dzień wcześniej. Obrażenia odniosły wtedy co najmniej cztery osoby. Informację o działaniach odwetowych potwierdził premier rządu w Ankarze Ahmet Davutoglu.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że syryjskie obszary przygranicze w pobliżu miasta Kilis są kontrolowane przez islamistów z IS.

d204oiq

Tymczasem syryjskie media państwowe podały, że wojsko rozpoczęło ofensywę na strategiczną wioskę i wzgórze na południe od Aleppo. Obszary te bronione są przez powiązany z Al-Kaidą Front al-Nusra. Agencja Associated Press tłumaczy, że prowadzi tamtędy ważna linia zaopatrzenia łącząca Damaszek z Aleppo.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka potwierdza doniesienia rządowych mediów, podkreślając, że walki trwają wokół wioski Han Tuman.

Działania sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi są opisywane jako najpoważniejsze, odkąd pod koniec lutego zaczęło obowiązywać zawieszenie broni w Syrii. Rozejm nie przewiduje wstrzymania ataków przeciwko IS oraz Frontowi al-Nusra; operacje militarne przeciwko nim prowadzi syryjska armia rządowa i dowodzona przez USA koalicja.

Trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii kosztowała życie ponad 270 tysięcy ludzi.

d204oiq

Podziel się opinią

Share
d204oiq
d204oiq
Więcej tematów