Trwa ładowanie...
d3wym91

Trzylatek błąkał się wieczorem po ulicach Zgierza. Policja nie mogła się z nim porozumieć

Około 40 minut zgierscy funkcjonariusze poszukiwali opiekunów chłopca, który chodził samotnie po ulicach miasta. Dziecko jest obcokrajowcem, a jego rodzice przebywają w Polsce nielegalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci przez prawie 40 minut szukali rodziców chłopca
Policjanci przez prawie 40 minut szukali rodziców chłopca (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
d3wym91

Zgłoszenie o błąkającym się chłopcu zgierscy funkcjonariusze dostali w niedzielę około godz. 19.30. Trzylatka, który chodził samotnie bez opieki, zauważył przypadkowy przechodzień. Mężczyzna opiekował się dzieckiem do czasu przyjazdu policjantów. Mundurowi nie mogli porozumieć się z chłopcem. Jego wygląd wskazywał, że jest cudzoziemcem.

Funkcjonariusze przez 40 minut jeździli z trzylatkiem po okolicy szukając jego opiekunów. W pewnym momencie zauważyli matkę z niemowlęciem na rękach, która nerwowo się rozglądała. Okazało się, że zaginione dziecko to syn kobiety. Po chwili na miejsce dotarł również ojciec chłopca. Rodzice trzylatka byli trzeźwi.

d3wym91

Policjanci ustalili, że mężczyzna wykonywał prace w garażu przy swoim samochodzie. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby trzylatek oddalił się niezauważony. Rodzina pochodzi z Kazachstanu. Na terytorium Polski przebywa nielegalnie. W 2018 r. dostali odmowę zezwolenia na pobyt w kraju. Rodzice chłopca zostali zatrzymani, a dzieci trafiły tymczasowo do placówki opiekuńczej.

Zobacz też: Wielu chce dymisji Adama Bodnara. Prof. Ewa Łętowska: próbują go zastraszyć

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wym91

Podziel się opinią

Share
d3wym91
d3wym91
Więcej tematów