Trwa ładowanie...
d4mn2io
15-01-2006 10:49

Trzy filmy w jednej "książce"?


Pracownicy naukowi Purdue University stworzyli coś, co ma szansę stać się komputerem przyszłości. Nie o wydajność tym razem jednak chodzi, a o styl, w jakim połączono komponenty oraz o obudowę całej maszyny - pecet przeobraził się bowiem w... półkę z książkami.

d4mn2io
d4mn2io

Naukowcy z Purdue University postanowili wyjść poza wnętrze komputera ( patrz artykuł: "Bulgotanie w procesorze" ) i wygląda na to, że zrobili to w wielkim stylu. Opracowany przez nich model peceta wygrał ogólnonarodowy konkurs Next Generation Windows PC Design Competition - współsponsorowany przez Microsoft - na najciekawiej wyglądający i ciągle funkcjonalny komputer.

Komputer "Bookshelf" (źródło: Purdue University)
Źródło: Komputer "Bookshelf" (źródło: Purdue University)

Zespoły, które brały udział w zmaganiach, miały zaprojektować urządzenie mogące zmienić sposób, w jaki ludzie korzystają z komputera. Wygrał projekt "Półka na książki" ( "Bookshelf" ) stworzony przez studenta Sungho "Oho" Sona i profesora Scotta Shima.

Zdaniem twórców, nowy projekt nie tylko zrywa z klasycznymi modelami, w których liczy się przede wszystkim moc obliczeniowa procesora. Ma on również symbolizować koniec problemów z prawami autorskimi: urządzenie da właścicielowi dostęp do prenumerowanych usług w sposób równie wygodny, jak półka z książkami daje dostęp do wybranych tytułów czy rozdziałów, a jednocześnie zapewni poczucie "posiadania" danego tytułu.

Głównym elementem "Półki" jest siedmiocalowy sześcian - komputer. Do niego możliwe będzie dołączanie elementów ( "książek" ) z wybraną zawartością - filmami, grami itd. Za ich wyświetlanie odpowiedzialny będzie osobny telewizor lub monitor.

d4mn2io
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mn2io
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj