Trwa ładowanie...
d3tkgrc

Trzej cudzoziemcy próbowali wyłudzić z banku w Polsce 40 mln euro. Policja: próbowali zrealizować fałszywy czek, grozi im 10 lat więzienia

• Trzej obcokrajowcy próbowali wypłacić w poznańskim banków 40 mln euro
• Zostali zatrzymani przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego
• 75-letni Niemiec chciał zrealizować fałszywy czek z portugalskiego banku
• Jego dwóch wspólników, Niemca i Brazylijczyka, zatrzymano w Poznaniu
• Grozi im 10 lat więzienia, policja sprawdza podobne sprawy w Polsce i UE
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzej cudzoziemcy próbowali wyłudzić z banku w Polsce 40 mln euro. Policja: próbowali zrealizować fałszywy czek, grozi im 10 lat więzienia
(Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)
d3tkgrc

Jak poinformowała p.o. rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz, policja zatrzymała w Poznaniu dwóch obywateli Niemiec i obywatel Brazylii. - Z naszych informacji wynikało, że próbują zrealizować podejrzany czek. Jego wystawcą miał być portugalski oddział jednego z dużych europejskich banków. Okazało się, że czek jest fałszywy - dodała.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najpierw zatrzymany został 75-letni Niemiec, posiadający kartę stałego pobytu w Polsce. To on miał odebrać pieniądze; "wpadł" w oddziale banku. Jego wspólników zatrzymano później, także w Poznaniu. Mężczyźni, jak ustalili policjanci, prowadzili wspólnie za granicą "rozległe interesy". Spotykali się w Polsce; tu też w jednym z banków mieli konto.

Cudzoziemcom, w Prokuraturze Rejonowej Stare Miasto w Poznaniu, przedstawiono zarzuty próby oszustwa dotyczącej mienia znacznej wartości i puszczenia w obieg podrobionego czeku płatniczego. Grozi im nawet do dziesięciu lat więzienia.

- Sprawdzamy czy dokonywali podobnych oszustw w Polsce lub w innych krajach Unii Europejskiej - dodała Hamelusz.

d3tkgrc

Podziel się opinią

Share
d3tkgrc
d3tkgrc
Więcej tematów