Trwa ładowanie...

Trzcinica: policjanci uratowali mężczyznę, który podciął sobie żyły

Policjanci z Trzcinicy (woj. wielkopolskie) uratowali życie 31-letniego desperata, który podciął sobie żyły na nadgarstkach. Akcja miała dość dramatyczny przebieg, ponieważ mężczyzna przez cały czas miał przy sobie nóż.

Share
Trzcinica: policjanci uratowali mężczyznę, który podciął sobie żyły
Źródło: KWP w Poznaniu
dwz8z61

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 września. 59-letnia mieszkanka gminy Trzcinica (powiat kępiński) przybiegła na miejscowy posterunku policji, prosząc o natychmiastową pomoc. Jak wyjaśniała, jej 31-letni syn targnął się na własne życie i zagraża mu niebezpieczeństwo. Dwóch policjantów natychmiast udało się pod wskazany adres.

- Funkcjonariusze zastali tam młodego mężczyznę, który miał rany cięte na obu nadgarstkach. W jego pokoju było już dużo krwi - relacjonuje przebieg zdarzenia Anna Lubojańska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. - Ponadto mężczyzna trzymał w ręku 25-centymetrowy nóż i groził, że jak się do niego ktoś zbliży, zrobi sobie krzywdę - dodaje.

Policjanci zachowali zimną krew. Najpierw próbowali rozmawiać ze zdeterminowanym 31-latkiem i przekonać go, by odłożył trzymany w ręce nóż. Kiedy rozmowa zakończyła się powodzeniem, funkcjonariusze natychmiast obezwładnili mężczyznę. Konieczne okazało się także udzielenie mu pierwszej pomocy medycznej. Policjanci sprawnie zatamowali krwotok i założyli opatrunki.

Na miejsce wezwana została także karetka pogotowia, która odwiozła rannego mężczyznę do szpitala.

dwz8z61

Podziel się opinią

Share
dwz8z61
dwz8z61
Więcej tematów