Trwa ładowanie...
d4byyfm
28-01-2007 06:10

Trwają wybory uzupełniające w Elblągu

Rozpoczęły się wybory uzupełniające do Senatu w okręgu elbląskim. Lokale wyborcze zamknięte zostaną o godz. 20.00. Startuje pięciu kandydatów - poinformowała Okręgowa Komisja Wyborcza w Elblągu.

d4byyfm
d4byyfm

Wyborcy wskażą następcę Elżbiety Gelert (PO), która straciła senatorski mandat, ponieważ w listopadowych wyborach samorządowych została radną Elbląga.

Dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu Adam Okruciński poinformował, że podczas ciszy wyborczej, trwającej do północy można wymieniać nazwiska kandydatów oraz podawać nazwę komitetu wyborczego, jaki reprezentują, ale zabroniona jest jakakolwiek agitacja.

Jeśli dziennikarze podawać będą nazwiska kandydatów, wymienić należy wszystkich a nie tylko wybranych - powiedział Okruciński.

Podkreślił, że Okręgowa Komisja Wyborcza w Elblągu nie będzie miała obowiązku podawania meldunków o frekwencji, więc będzie ona znana dopiero po obliczeniu wyników głosowania.

d4byyfm

Uprawnionych do głosowania jest 507 tysięcy wyborców. Głosowanie odbędzie się w 424 lokalach wyborczych, z czego w 18 zamkniętych czyli szpitalach i aresztach.

Kandydatem PO, popieranym przez PiS, jest dyrektor centrum kultury i współpracy międzynarodowej Światowid w Elblągu Antoni Czyżyk. Koalicyjny komitet wyborczy Lewica i Demokraci wystawił byłego senatora SLD Władysława Mańkuta. Kandydatem LPR jest pielęgniarka Irena Tarnacka, a PSL - lekarka Jolanta Szulc. Samoobrona wskazała prawnika, pracującego w firmie produkującej maszyny rolnicze, Lecha Kraśniańskiego.

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu wyborczym nr 33 (część województwa warmińsko-mazurskiego) odbywają się w 8 powiatach: bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, elbląskim, iławskim, lidzbarskim, nowomiejskim, ostródzkim oraz w mieście Elbląg.

d4byyfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byyfm
Więcej tematów