Trwa ładowanie...
d363cg4

Trwają prace przy przejściu Świdnickim we Wrocławiu. Tramwaje pojadą objazdami

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie przejścia Świdnickiego we Wrocławiu. Wiążę się to z tymczasowymi zmianami w kursowaniu tramwajów. Na szczęście, nie potrwają one długo.
Share
Trwają prace przy przejściu Świdnickim we Wrocławiu. Tramwaje pojadą objazdami
Źródło: Facebook, Fot: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu
d363cg4

- Prace przy przejściu Świdnickim wchodzą w nowy etap. Przez najbliższy weekend, od piątku, 7 sierpnia, zostaną wykonane mocowania torowisk tramwajowych do nowego stropu przejścia podziemnego. Oznacza to, że na kilka dni część torowiska na Kazimierza Wielkiego będzie wyłączona z ruchu - mówi Małgorzata Szafran z Urzędu Miasta.

Utrudnienia potrwają od piątku 7 sierpnia od godziny 19.00 do niedzieli, 9 sierpnia włącznie. Przez weekend linie tramwajowe kursujące przez ul. Kazimierza Wielkiego skierowane zostaną objazdami.

Tramwaje linii 3, 10 i 33w kierunku Pilczyc pojadą objazdem od Kazimierza Wielkiego przez Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ul. Św. Mikołaja. W przeciwnym kierunku 3i 33pojadą od Kazimierza Wielkiego przez Krupniczą, Sądową, pl. Legionów, Piłsudskiego, Kołłątaja i Skargi do pl. Dominikańskiego. „Dziesiątka” w kierunku przeciwnym pojedzie od pl. Jana Pawła II na most Sikorskiego, następnie Jagiełły, most Mieszczański, Dubois, Drobnera, Sienkiewicza do ul. Wyszyńskiego.

d363cg4

„Czwórka” w obu kierunkach nie będzie kursowała ul. Krupniczą. Zostanie skierowana objazdem od pl. Dominikańskiego do pl. Legionów ulicami Skargi, Kołłątaja i Piłsudskiego. Tramwaj linii 6w kierunku pętli Krzyki od pl. Bema pojedzie przez mosty Młyńskie, Piaskową, Skargi i Teatralną do Świdnickiej.

23w kierunku Wrocławskiego Parku Przemysłowego od pl. Bema zostanie skierowane ul. Drobnera, następnie przejedzie przez most Uniwersytecki, dalej ulicami Grodzką i Nowy Świat. W kierunku Kromera 23od pl. Jana Pawła jechać będzie przez most Sikorskiego, a następnie Jagiełły, Dubois i Drobnera do pl. Bema.

„Czternastka” w kierunku FAT z Kazimierza Wielkiego skręci w Krupniczą, i dalej pojedzie Sądową, pl. Legionów i Piłsudskiego. Analogicznie jeździć będzie 24w kierunku Osobowic.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d363cg4

Podziel się opinią

Share
d363cg4
d363cg4
Więcej tematów