Trwa ładowanie...

Trwają poszukiwania zaginionych nastolatków na Zachodnim Brzegu

Izrael wysłał w sobotę na terytorium Zachodniego Brzegu kolejnych żołnierzy w ramach zakrojonej na dużą skalę akcji poszukiwania trzech młodych Izraelczyków, którzy zaginęli 12 czerwca. Izraelskie władz oskarżają o porwanie młodych mężczyzn radykalny Hamas.

Share
Trwają poszukiwania zaginionych nastolatków na Zachodnim Brzegu
Źródło: PAP/EPA, fot: ABED AL HASHLAMOUN
d4emjdm

Armia Izraela poinformowała, że w ramach operacji zatrzymano 10 kolejnych Palestyńczyków. Poinformowano także, że w trakcie poszukiwań przeszukano już około 1200 miejsc i aresztowano ponad 330 Palestyńczyków.

W sobotę przerzucono setki żołnierzy do Hebronu, dzień po tym jak wojsko ogłosiło okolice tego miasta jako zamkniętą strefę. W nocy z piątku na sobotę armia przeszukała biura firmy zajmującej się na Zachodnim Brzegu produkcją i transmisją telewizyjną, która współpracuje z kanałem zarządzanym przez Hamas.

Rzecznik sił zbrojnych informował po akcji, że żołnierze znaleźli "urządzenia elektroniczne i nośniki magnetyczne wykorzystywane do terroryzmu", które miały należeć do Hamasu. Nie ujawnił jednak dalszych szczegółów.

Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli 12 czerwca wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem, na południu Zachodniego Brzegu. Trójka nastolatków wracała ze szkół talmudycznych i próbowała dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z chłopców ma obywatelstwo amerykańskie. (PAP)

lm/ as/

d4emjdm

Podziel się opinią

Share
d4emjdm
d4emjdm
Więcej tematów