Trwa ładowanie...

Trwają poszukiwania 73-letniego Czesława Januszkiewicza. Policja prosi o pomoc

Dzierżoniowska policja wraz z psami tropiącymi, strażacy oraz rodzina poszukują grzybiarza, który wyszedł z domu rankiem 9 września i do tej pory nie powrócił.
Share
Trwają poszukiwania 73-letniego Czesława Januszkiewicza. Policja prosi o pomoc
Źródło: dzierzoniow.policja.gov.pl
d4dkmv5

We wtorek, 9 września, mieszkający na jednym z dzierżoniowskim osiedli 73-letni Czesław Januszkiewicz, ok. godziny 7:00 poinformował rodzinę o swoim wyjeździe na grzybobranie w okolice oddalonego o ok. 10 km od Dzierżoniowa Rościszowa. Od tamtej pory mężczyzna nie wrócił do domu i nie ma z nim żadnego kontaktu.

Ostatni raz Czesława Januszkiewicza widział kierowca podmiejskiego autobusu, którym jechał zaginiony. Potwierdził on, że mężczyzna wysiadł na przystanku pod lasem w Rościszowie i w dalszą drogę ruszył pieszo. 73-latek nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego, co dodatkowo utrudnia jego odnalezienie.

Od środowego poranka trwa akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są policjanci wraz z psami tropiącymi, strażacy, a także rodzina zaginionego. Podinsp. Mariusz Furgała z dzierżoniowskiej policji mówi, że obszar poszukiwań mężczyzny jest duży. Akcję poszukiwawczą utrudnia deszczowa pogoda.

d4dkmv5

Policja wraz z rodziną Czesława Januszkiewicza apeluje do wszystkich, którzy mogą w jakikolwiek sposób pomóc w ustaleniu miejsca przebywania mężczyzny, o kontakt z policją - osobisty lub telefoniczny pod numer alarmowy 997.

Rysopis zaginionego:

Wzrost około 175 cm, szczupła budowa ciała, włosy krótkie, siwe. Był ubrany w zieloną czapkę z daszkiem z logo Polskiego Związku Działkowców, koszulkę polo z krótkim rękawem, granatową kurtkę wiatrówkę, szare spodnie materiałowe z łatami na kolanach oraz czarne kalosze. Mężczyzna posiada przy sobie dokumenty tożsamości.

d4dkmv5

Podziel się opinią

Share
d4dkmv5
d4dkmv5
Więcej tematów