Trwa ładowanie...
13-06-2016 18:55

Trwa oblężenie Faludży. Żołnierze Państwa Islamskiego próbowali opuścić otoczone miasto, przechwyciły ich irackie siły

• Irackie siły: zatrzymano ponad pół tysiąca żołnierzy IS
• "Próbują wtopić się w tłum uciekinierów"

Trwa oblężenie Faludży. Żołnierze Państwa Islamskiego próbowali opuścić otoczone miasto, przechwyciły ich irackie siłyŹródło: AFP, fot: AHMAD AL-RUBAYE
dpgjkd9

Ponad pół tysiąca bojowników IS zostało zatrzymanych podczas próby opuszczenia Faludży. Poinformowały o tym irackie siły policyjne.

- Terroryści próbują wtopić się w tłum uciekinierów i w cywilnych ubraniach przedostać na drugą stronę frontu. Wielu z nich posługuje się fałszywymi dowodami tożsamości - mówi Hadi Rajedż, szef policji w prowincji Anbar. Dodaje, że konieczna jest segregacja uciekinierów według wieku i w razie wątpliwości - przesłuchanie.

Zdominowana przez sunnitów Faludża, która od 2,5 roku znajduje się w rękach dżihadystów z IS, jest oblężona przez wojska irackie oraz szyickie bojówki wspierane przez Iran.

Od 3 tygodni trwa natarcie irackich sił rządowych na opanowaną przez islamskich rebeliantów Faludźę. Z powietrza wspiera je lotnictwo koalicji międzynarodowej. W południowo-zachodniej części miasta armia zabezpieczyła korytarz, którym mieszkańcy mogą wydostać się poza obszar walk. Ocenia się, że pozostało ich około 50 tysięcy.

dpgjkd9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpgjkd9
Więcej tematów