Trwa ładowanie...
d617h4p

Trwa nabór do akcji wspomagającej osoby niepełnosprawne

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i chciałbyś zrobić prawo jazdy kategorii B, kupić nowoczesną protezę czy podjąć studia możesz liczyć na pomoc miasta. Trwa nabór do programu "Aktywny samorząd".

Share
d617h4p

W ramach programu "Aktywny samorząd" osoby niepełnosprawne mogą nie tylko liczyć na pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, ale także na dofinansowanie do zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu. Do 30 sierpnia można zgłaszać wnioski do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Program ten ma jednak dużo więcej możliwości. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc w zakresie zakupu i utrzymania w dobrym stanie nowoczesnych protez bądź wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym.

Ponadto przewidywane jest wsparcie w utrzymaniu aktywności zawodowej osoby niepełnosprawnej poprzez m.in. pokrycie kosztów pobytu dzieci w żłobku, przedszkolu lub pod opieką niani.

d617h4p

Niepełnosprawni studenci mogą starać się o dofinansowanie na kształcenie - pokrycie czesnego czy opłat za przeprowadzenie przewodu doktorskiego. Studenci mają czas na złożenie wniosku do 30 września.

MOPS przypomina, że udzielana pomoc jest dofinansowaniem - potrzebny jest wkład własny. Szczegółowe informacje są dostępne w Dziale Rehabilitacji MOPS, ul. Józefińska 14, pok. 10, mailowo na adres: dr@mops.krakow.pl oraz telefonicznie pod numerem 12 616 54 08.

d617h4p

Podziel się opinią

Share
d617h4p
d617h4p
Więcej tematów