Trwa ładowanie...
meksyk

Trump: "Meksyk zapłacił za mur pośrednio". Minister gospodarki Meksyku: "Nigdy!"

Jedną z kluczowych kwestii, które poruszył w swojej kampanii wyborczej Donald Trump była budowa muru na granicy w Meksyku. W ten sposób amerykański prezydent chce zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów do USA.

Share
Trump: "Meksyk zapłacił za mur pośrednio". Minister gospodarki Meksyku: "Nigdy!"
Źródło: East News
dy7tct7

"Meksyk nigdy nie zapłaci za budowę muru na granicy z USA" powtórzył w czwartek na Twitterze minister gospodarki Meksyku, Ildefonso Guajardo. - Ani podczas tej wizyty, ani w żadnych innym momencie negocjacji w sprawie Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA) nie było tematu muru - napisał na minister.

ZOBACZ TAKŻE: Kobiety w otoczeniu Donalda Trumpa

W czwartkowym wywiadzie dla dziennika "Wall Street Journal" , Donald Trump powiedział, że Meksyk może zapłacić za mur "pośrednio", poprzez zmiany w układzie NAFTA.

dy7tct7

Podczas kampanii wyborczej nazwał układ NAFTA "najgorszym porozumieniem w historii świata" i obiecał wycofanie się USA z tego układu. Jednak po objęciu urzędu prezydenta zmienił zdanie. Zamiast zerwania układu, który przyczynił się do stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie, Trump zgodził się na jego renegocjowanie.

Minister gospodarki Meksyku Ildefonso Guajardo przebywa właśnie w Waszyngtonie.

dy7tct7

Podziel się opinią

Share
dy7tct7
dy7tct7
Więcej tematów