Trwa ładowanie...

Trumna z ciałem Busha stanie na Kapitolu. Pożegnanie 41. prezydenta

Amerykanie będą mogli pożegnać byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha. Trumna z ciałem zmarłego polityka będzie przed pogrzebem wystawiona na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu. Tak honorowani są najwybitniejsi Amerykanie.

Share
Trumna z ciałem Busha stanie na Kapitolu. Pożegnanie 41. prezydenta
Źródło: PAP, fot: Larry W. Smith
d3d9n9n

Powitanie trumny z ciałem 41. prezydenta USA zaplanowano na poniedziałkowe popołudnie lokalnego czasu (o godz. 23 w Polsce). Po ceremonii (dwie i pół godziny później) rotunda pod kopułą Kapitolu zostanie otwarta dla wszystkich.

Jak poinformowało biuro prasowe Kongresu, Amerykanie będą mogli składanie wyrazy szacunku byłemu przywódcy kraju do godz. 7 lokalnego czasu (czyli do godz. 13 w Polsce) w środę.

Wystawienie trumny w rotundzie, która oddziela skrzydło Izby Reprezentantów od części Senatu, to zaszczyt zarezerwowany dla najwybitniejszych postaci w USA. Do tej pory w ten sposób uhonorowano zaledwie ok. 30 osób.

d3d9n9n

Uroczystości pogrzebowe potrwają kilka dni. W środę 5 grudnia zaplanowano ceremonię w katedrze w Waszyngtonie. Wieczorem tego dnia trumna zostanie wystawiona w kościele w Houston.

Środę 5 grudnia prezydent Donald Trump ogłosił dniem żałoby narodowej.

George H.W. Bush zmarł w piątek wieczorem (w sobotę nad ranem polskiego czasu) w wieku 94 lat. Był prezydentem USA w latach 1989-1993, a wcześniej wiceprezydentem za czasów Ronalda Reagana.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Debata WP na 100-lecie niepodległości

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3d9n9n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d9n9n
d3d9n9n
Więcej tematów