Trwa ładowanie...

Trudno uwierzyć, że TVP zaprosiła takiego gościa. Troll Jack Posobiec w roli eksperta

Michał Rachoń zaprosił do programu w TVP Info Jacka Posobca. To amerykański dziennikarz, znany przede wszystkim jako internetowy troll i propagator teorii spiskowych. W Telewizji Publicznej wystąpił w roli eksperta...

Trudno uwierzyć, że TVP zaprosiła takiego gościa. Troll Jack Posobiec w roli ekspertaŹródło: youtube.com, fot: Karolina Rogaska
d3qumq9
d3qumq9

Posobiec został przedstawiony w TVP jako autor książki "Citizens for Trump", twórca filmowy i działacz polityczny partii republikańskiej. W rzeczywistości jest aktywistą "alt-right", skrajnie prawicowego ruchu, znanego z prowokacji i rozpowszechniania spiskowych teorii. Sławę zdobył głównie dzięki roli w rozpowszechnianiu "MacronLeaks", wycieku domniemanych wiadomości francuskiego prezydenta w przeddzień drugiej tury wyborów prezydenckich. Sugerował ponadto, że Macron w bardzo młodym wieku został wynaleziony przez elity, które karmią go narkotykami, by "robić z nim co chcą".

Posobiec zasłynął też z wtargnięcia na scenę nowojorskiego przedstawienia sztuki Szekspira o Juliuszu Cezarze, w którym główny bohater przypomina Donalda Trumpa. Został również zwolniony z pracy w skrajnie prawicowym portalu TheRebel za lansowanie teorii o tym, że ludzie Hillary Clinton stoją za morderstwem działacza partii Demokratycznej Setha Richa.

Mimo to, w programie Michała Rachonia został potraktowany jako ekspert i miał wolną rękę w głoszeniu swoich kuriozalnych tez i poglądów.

Pytany przez Rachonia o to, dlaczego Trump toczy wojnę z mediami, Posobiec odparł, że Trump jest pierwszą osobą, która została prezydentem USA bez wcześniejszego doświadczenia w aparacie państwowym i dlatego był obiektem ataków, kłamstw i "fake newsów" ze strony mediów głównego nurtu. Dodał, że prezydent - znany z rozpowszechniania spiskowych teorii i nieprawdziwych informacji - walczy w obronie prawdy. I walkę tę wygrywa "na wszystkich frontach".

d3qumq9

Rachoń zasugerował, że sytuacja w Polsce i USA jest podobna, bo w Polsce również media są "partią opozycyjną" (takiego określenia użył wobec mediów główny strateg Białego Domu i jeden z liderów "alt-right" Steve Bannon). Zapytał, dlaczego Trump wybrał Polskę jako pierwszy przystanek swojej wizyty. Posobiec odparł, że prezydent USA chciał m.in. "naświetlić postawę polskiego narodu przeciwko Unii Europejskiej" i przeciwko fali terroru panującej w Europie.

Trump w Warszawie

Rachoń poruszył też kwestię stosunków z Rosją w świetle doniesień o podejrzanych powiązaniach kampanii Trumpa z Rosjanami (prowadzący program uznał je za bzdurę). Według Posobca, który na swoim koncie ma występy w rosyjskich mediach, amerykański prezydent będzie prowadził "silną" i "wielowarstwową" politykę wobec Władimira Putina. Ale jego strategia opiera się nie na konfrontacji, lecz współpracy.

- Jako Słowianin i przedstawiciel słowiańskiej prawicy myślę, że to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla Rosji i Polski, ale dla całego świata - podsumował Amerykanin.

d3qumq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qumq9
Więcej tematów